Pierwszy spacer z noworodkiem to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, jak najlepiej można się przygotować do pierwszych spacerów.

Odpowiedni strój

Podczas przygotowań do pierwszych spacerów z noworodkiem warto zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór dziecka. Dziecko leżące powinno się ubierać w jedną warstwę odzieży więcej niż siebie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie ubranie dziecka na cebulkę, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie dostosować strój do aktualnej sytuacji panującej na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby nie ubierać dziecka zbyt ciepło i nie przegrzewać noworodka, ponieważ nie jest to komfortowe i może doprowadzić do infekcji.

Ubranka niemowlęce powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna 100%. Zapewnia ona odpowiednią cyrkulacje powietrza i nie podrażnia skóry noworodka. Szukając wygodnej odzieży niemowlęcej, warto zaufać profesjonalnym sklepom dla niemowląt. Doskonałym przykładem jest sklep abc-bobasa.pl, w którym wygodnie można skompletować wyprawkę zarówno dla dziecka, jak i mamy.

Komfort cieplny

Istotną kwestią podczas pierwszych spacerów z dzieckiem jest zapewnienie mu odpowiedniego komfortu cieplnego. Podczas lata warto zadbać, aby dziecko było ubrane przewiewnie i nadmiernie się nie przegrzewało w wózku. Natomiast podczas niepogody na zewnątrz warto zdecydować się na dodatkową warstwę osłaniającą malucha, na przykład lekki kocyk. W trakcie zimy doskonale sprawdzi się śpiworek do wózka, który zapewni dziecku optymalny komfort termiczny.

Pora dnia i miejsce

Wybierając się na spacer z dzieckiem warto zastanowić się również nad takimi aspektami jak najlepsza pora dnia na spacer i odpowiednie miejsce. W okresie letnim powinno się wybierać godziny poranne lub popołudniowe i unikać nadmiernych upałów. Podczas pierwszych spacerów z noworodkiem istotne jest również miejsce. Niektóre dzieci mogą nadmiernie reagować na hałas pochodzący z otoczenia, dlatego warto wybrać trasę spaceru bez dodatkowych atrakcji. Wśród polecanych miejsc można wskazać park lub las.

Czas spaceru

Pierwsze spacery z noworodkiem nie powinny trwać zbyt długo. Optymalnym rozwiązaniem będzie spacer trwający około trzydziestu minut, a wraz z upływem czasu możliwe będzie wydłużanie go. Warto poznać swoje dziecko oraz dostosować specyfikę spacerów do jego potrzeb i możliwości. Dzięki temu na pewno będą się one odbywały w przyjemnej atmosferze.

Niezbędne akcesoria

Podczas pierwszych spacerów z noworodkiem warto wyposażyć się w pewne niezbędne akcesoria, które mogą się okazać bardzo przydatne. Doskonale sprawdzi się torba do wózka, w której można będzie schować wszystkie przedmioty. Warto mieć przy sobie podczas spacerów przede wszystkim akcesoria do przewijania, a także pieluszki tetrowe, takie jak na stronie https://abc-bobasa.pl/tetrowe-91 oraz ubranka na zmianę.

(artykuł sponsorowany)

Obraz autorstwa senivpetro na Freepik