Przygotuj się na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu! Raciborska biblioteka zaprasza na tematyczne zajęcia, tym razem w klimacie sportowym. Na dzieci czekają profesjonalne treningi, spotkania ze sportowcami i trenerami, zajęcia plastyczne i literackie oraz całe mnóstwo beztroskiej zabawy!

Ponadto w ofercie warsztaty ClassVR i tworzenia tradycyjnych słowiańskich laleczek-motanek oraz wycieczki do Bajki Pana Kleksa w Katowicach oraz Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej (bo nie samym sportem człowiek żyje!). Pamiętaj! Wakacje w mieście nie muszą być nudne, gdy spędzasz je z raciborską biblioteką!

TEMATYCZNE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

  • Każdy wtorek i czwartek wakacji w godz. 11.00-14.00

Spotkanie ze sportowcami i trenerami: m.in. Janusz Rokicki, Ryszard Wolny, Monika Brzostek, Beata Szyjka / zajęcia na H2Ostróg, sali gimnastycznej PCS, hali lekkoatletycznej ZSOMS i w stajni Huzarska Dolina / pokaz judoków/ profesjonalny trening piłkarski i wiele, wiele innych atrakcji

Zajęcia dla dzieci od 5 lat. Udział bezpłatny!

Szczegółowy harmonogram tematycznych zajęć w bibliotece tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/3365-olimpijskie-lato-z-biblioteka.html

WARSZTATY

  • 10.07 i 21.08 Warsztaty ClassVR- wirtualne laboratorium przedmiotowe

Ponad 1500 modeli 3D, 600 scen, 1000 pokoi… Skocz na spadochronie i wyląduj w środku naczyń krwionośnych, potem weź w dłoń model 3D ludzkiego serca, żeby stamtąd przenieść się pod Burdż Khalifa czy na nowojorski Times Square, a następnie przenieś się na gorące piaski Bora – Bora…

Zajęcia dla dzieci od 7 lat. Koszt: 50 zł

Zapisy: EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12 

  • 15.07 MOTANKI – warsztaty tworzenia lalek

Stwórz krok po kroku własną motankę – tradycyjną słowiańską laleczkę spełniającą życzenia! Warsztaty poprowadzi ukraińska artystka Nina Burnevich.

Warsztaty w ramach projektu „Welcome – Library for  Everyone” dofinansowanego z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

Zajęcia dla dzieci od 9 lat. Udział bezpłatny!

Zapisy: EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12 

WYCIECZKI

  • 25.07 Bajka Pana Kleksa w Katowicach

KLEKS.MAGIA KINA to jedyna w swoim rodzaju multimedialna wystawa filmowa odkrywająca tajniki produkcji filmowej oraz niezwykłe ciekawostki z planu zdjęciowego nowej Akademii Pana Kleksa. Dzieci będą mogły m.in. zbliżyć się na wyciągnięcie ręki do głównych bohaterów obecnych na ekspozycji w postaci wiernie oddających rzeczywistość figur, zobaczyć oryginalne rekwizyty filmowe, zasiąść na tronie Króla Wilków, czy skłonić mechatroniczne wilkusy do oddania pokłonu.

Wycieczka dla dzieci od 7 lat. Koszt: 120 zł

Zapisy: EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12 

  • 27.08 Szkoła Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej

Zapraszamy wszystkich chętnych adeptów magii, oraz wszystkich fanów książek o młodym czarodzieju na zwiedzanie Polskiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej. Za pomocą naszej Tiary Przydziału odnajdziesz swój dom oraz nowych przyjaciół! Na uczestników czeka wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie zamkowych komnat w szacie jednego z domów oraz zapierająca dech w piersiach lekcja magii i eliksirów.

Wycieczka dla dzieci od 7 lat. Koszt: 120 zł

Zapisy: EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12 

FILIE BIBLIOTECZNE

  • 3,17,31.07 godz. 11.00 Olimpijskie Lato z Biblioteką w Brzeziu

Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9

  • 12.07 godz. 16.00 Olimpijskie warsztaty modelarskie z Andrzejem  Beraczem

Filia Publiczno-Szkolna nr 8, ul. Żorska 2

  • 24, 31.07, 7.08 godz. 11.00-13.00 Historia Igrzysk Olimpijskich / Igrzyska w grach planszowych / Ciekawe historie olimpijczyków- Raciborscy Olimpijczycy

Filia Publiczno- Szkolna nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1

(źródło: MiPBP w Raciborzu)