W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii i koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa odwołano kwietniowe rozprawy i posiedzenia w Sądzie Rejonowym w Raciborzu. 

Władze raciborskiego sądu zdecydowały o odwołaniu rozpraw i posiedzeń jawnych wyznaczonych w okresie o 1 do 30 kwietnia, za wyjątkiem spraw pilnych.

CZYTAJ TEŻ: Premier ogłosił stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

Listę spraw, które nie zostaną odwołane i będą się odbywać będziemy sukcesywnie udostępniać na stronie internetowej Sądu i w poście na FB, prosimy śledzić nasze kanały informacyjne. Sprawy pilne to m.in. dotyczące tymczasowego aresztowania, sprawy rodzinne i opiekuńcze, przeciwdziałania przemocy domowej, wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania – informuje Sąd. 

Szczegóły decyzji oraz wszystkie kategorie spraw, które są pilne dostępne są TUTAJ

Jak czytamy w komunikacie, Sąd postępuje zgodnie z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Zdrowia, przestrzegamy zaostrzonych zasad higieny i dezynfekcji. Podejmujemy wszystkie czynności w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia koronawirusem. W trosce o zdrowie naszych pracowników i Interesantów, osobisty kontakt został ograniczony do niezbędnego minimum, zastosowano rozwiązania dotyczące pracy zdalnej oraz rotacyjnej.

(oprac. wk, oprac. Sąd Rejonowy w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: