Czerwiec oraz zbliżające się wielkimi krokami wakacje to czas intensywnej pracy dzielnicowych i profilaktyków. Podczas wizyt w placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu, mundurowi przypominają o bezpiecznych formach wypoczynku na świeżym powietrzu oraz przekazują cenne rady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Wizyta mundurowych zawsze wywołuje wśród uczniów sporo emocji, dlatego prelekcje poprzedzone są zazwyczaj krótkim wprowadzeniem o pracy policjantów, o tym, czym się zajmują i jak są wyposażeni do służby. Policjanci starają się przekazać dzieciom jak najwięcej przydatnych wskazówek na temat ich bezpieczeństwa w czasie przerwy w nauce. Dowiadują się między innymi, co należy zrobić, aby być bezpiecznym w domu, podczas spędzania wolnego czasu nad wodą oraz kogo należy powiadomić, aby szybko uzyskać pomoc w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Nie brakuje również cennych rad odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowi z komisariatu w Krzyżanowicach odwiedzili Szkołę Podstawową w Tworkowie oraz Szkołę Podstawową w Krzyżanowicach. Policjanci przypomnieli o właściwych zachowaniach podczas korzystania z dróg oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się podczas wakacji. Szczególną uwagę zwrócili na właściwe zachowania nad wodą w związku z ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nie zabrakło również tematów na temat demoralizaji oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusjach, takie spotkania są bardzo potrzebne dlatego mundurowi bardzo chętnie odwiedzają szkoły i przedszkola.

(źródło: KPP Racibórz)

Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Tworkowie i Krzyżanowicach

Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Tworkowie i Krzyżanowicach

Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Tworkowie i Krzyżanowicach