Starosta Grzegorz Swoboda: Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji - TerazRaciborz.pl

Starosta Grzegorz Swoboda: Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     21.03.2020 | 21:41     Komentarze (2)

Instagram Skomentuj

Wszyscy dokładnie analizujemy dane statystyczne płynące z zagranicy i bacznie śledzimy informacje udostępniane przez polskich lekarzy. – Wciąż jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji – mówi starosta raciborski Grzegorz Swoboda i zwraca się z apelem do mieszkańców.

W przyszłym tygodniu należy spodziewać się gwałtownego wzrostu liczby zdiagnozowanych zarażeń. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji oraz długotrwałego wpływu, w tym społecznego i ekonomicznego, jaki COVID–19 wywrze na życie ich i ich rodzin.

CZYTAJ TEŻ: Premier ogłosił stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

– Ta szczególna sytuacja wymaga podjęcia szeroko zakrojonych i skoordynowanych działań zapobiegawczych różnych służb – podkreśla starosta.

Włodarz apeluje o zachowanie spokoju oraz ograniczenie przebywania przede wszystkim w dużych skupiskach. – Stosujmy rygorystyczne zasady ograniczania kontaktów, zwiększania dystansu i przede wszystkim higieny osobistej. Nie oddawajmy dzieci pod opiekę osób starszych i schorowanych, aby nie narażać ich na zachorowanie – przestrzega.

Starosta zachęca także, aby uświadamiać osoby niestosujące się do rekomendacji WHO i łamiące ograniczenia nałożone przez władze i tłumaczyć im jak ważna jest dyscyplina w stosowaniu się do nowych ograniczeń.

Działając w ten sposób możemy spowolnić rozprzestrzenianie się choroby i dać czas służbie zdrowia na uratowanie większej liczby osób.

W tym szczególnie trudnym czasie zostańmy w domach, chrońmy siebie i bądźmy odpowiedzialni również za innych.

(oprac. wk, źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (2)

  1. Jan  

    22.03.20 | 12:00

    To w jakim celu miasto Racibórz wysłało kilka tysięcy listów do mieszkańcow powiatu zmuszając ich do stania w kolejkach na pocztach ????? Nie dba się o mieszkańców tylko o budżet..

  2. Kata  

    7.05.20 | 07:56

    Pusty szpital i nawet Kardiologiczny obok zamknęli dla pacjentów z Koronawirusem a mieszkańcy Raciborza umierają w karetkach w drodze do Rybnika. To tylko debile mogli takie coś wymyśleć !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapoznaj się z regulaminem