Odtruwanie alkoholowe to skuteczna forma walki z negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu.

Nadużywanie alkoholu może mieć bardzo poważne konsekwencje zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Jeżeli czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę nas ilością spożywanych trunków wysokoprocentowych oraz, że powoli tez tracisz kontrolę nad swoim życiem – odtruwanie alkoholowe jako pierwszy krok do oczyszczenia organizmu będzie dobrym wyborem. Potem możesz zdecydować się na podjęcie dalszych kroków, czyli kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu. Po odtruwaniu alkoholowym poczujesz się znacznie lepiej i już w ciągu kilku dni docenisz życie bez alkoholu. Spowoduje to na pewno znacznie lepsze samopoczucie niż przebywanie kolejnego dnia na kacu z wszystkimi nieprzyjemnymi dolegliwościami. 

Pamiętaj, że skorzystanie z jakiejkolwiek formy wsparcia podczas walki z chorobą alkoholową to nie jest żaden wstyd! Jeżeli natomiast nie jesteś w stanie samodzielnie zapanować nad nałogiem, wręcz konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów i zgłoszenie się na odtruwanie alkoholowe.

Zgubne skutki nadużywania alkoholu

Obecnie uważa się, że alkoholizm jest postępującą i przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Jest on bezpośrednio związany z mechanizmem działania mózgu i wynika z „nawyku”. Uzależnienie to utrata zdolności do samodzielnego podejmowania decyzji. Człowiek jest kontrolowany przez odurzającą substancję (w tym wypadku przez alkohol), który spożywa i myśli, że działa to na niego korzystnie. Należy zaznaczyć, że często postępuje w ten sposób, ponieważ utracił zdolność logicznego myślenia. Osoba uzależniona stopniowo uzależnia się od alkoholu. Jest on źródłem rozrywki, relaksu, czasu wolnego, sposobem na pokonanie nieśmiałości. Te bodźce szybko stają się częścią życia alkoholika i są przez niego coraz bardziej pożądane.

Osoba uzależniona zaczyna postrzegać alkohol w samych pozytywach, że pomaga mu on w wielu sytuacjach, począwszy od błahych do poważniejszych. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że jest to oczywiście wrażenie złudne na dłuższą metę. Alkoholik często nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu i odsuwa go na bok, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że stracił kontrolę nad swoim życiem. Co więcej podupada na zdrowiu, nie tylko fizycznym, lecz również siada jego psychika.  W takich sytuacjach należy reagować natychmiast. Odtruwanie alkoholowe często jest pierwszym krokiem do walki o życie w całkowitej trzeźwości. 

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe jest procesem polegającym na oczyszczeniu organizmu z alkoholu oraz przede wszystkim z jego szkodliwych metabolitów, a także zniwelowaniu objawów nagłego odstawienia poprzez zastosowanie odpowiedniej procedury leczenia – czyli podania wlewów w postaci kroplówek. Każdorazowo po procesie odtruwania alkoholowego człowiek odzyskuje siły witalne i czuje się natychmiastowo dużo lepiej. Przywrócona zostaje mu energia i siły witalne. Dlatego na odtruwanie alkoholowe warto się zdecydować. 

Cel odtruwania alkoholowego

Głównym celem odtruwania alkoholowego jest przywrócenie organizmu do normalnego stanu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, odtruwanie alkoholowe nie kończy się na usunięciu alkoholu z organizmu człowieka. Reakcje organizmu na nagłe odstawienie alkoholu mogą być dość złożone. Organizm może stać się niezdolny do funkcjonowania bez alkoholu. Lęki, niepokój, drażliwość i bezsenność mogą prowadzić do strachu, niepokoju, paniki, drażliwości i poczucia „odmowy posłuszeństwa”. W skrajnych przypadkach może dojść do napadów padaczkowych lub zaburzeń świadomości. Mogą też wystąpić nudności, wymioty, biegunka, zgaga itp. Zaburzenia te można wyeliminować, a celem odtruwania alkoholowego jest ich maksymalne zminimalizowanie oraz przywrócenie dobrego samopoczucia pacjenta.

Odtruwanie alkoholowe Katowice pod okiem specjalistów

Jak wygląda odtrucie alkoholowe Katowice realizowane w naszym specjalistycznym gabinecie https://odtruwaniekatowice.pl/? Każdy pacjent, który się do nas zgłosi traktowany jest z godnością i szacunkiem. Wiemy jak ciężką chorobą jest alkoholizm i pomagamy skutecznie powrócić do trzeźwości oraz w tym przypadku zniwelować nieprzyjemne skutki nagłego odstawienia alkoholu. Po otrzymaniu zgłoszenia najczęściej udajemy się do domu pacjenta (oferujemy również odtruwanie stacjonarne w gabinecie). Następnie pacjentowi przydzielamy wykwalifikowanego ratownika medycznego. Jego zadaniem jest przeprowadzenie procesu jakim jest odtruwanie alkoholowe, czyli dożylne podanie kroplówki z: 

  • witaminami,
  • minerałami,
  • solą fizjologiczną,
  • glukozą,
  • oraz lekami farmakologicznymi (uspokajającymi lub nasennymi, w zależności od potrzeb pacjenta). 

Cały czas podczas odtruwania alkoholowego czuwa lekarz i monitoruje wszystkie funkcje życiowe pacjenta oraz w miarę potrzeby zwiększa lub zmniejsza dawkę podawanych witamin i minerałów, tak aby jak najlepiej pomóc pacjentowi. 

Odtruwanie alkoholowe Śląsk – ile trwa?

Odtruwanie alkoholowe z naszymi specjalistami https://odtruwaniekatowice.pl/ trwa tyle, ile potrzebuje pacjent – Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze. Prawda jest taka, że odtruwanie alkoholowe oraz czas jego trwania jest kwestią indywidualną i zależy od stanu pacjenta. Trwa od jednej do kilku godzin. Po zakończonym procesie ratownik medyczny najczęściej ustala wspólnie z pacjentem oraz jego najbliższą rodziną dalsze kroki postępowania. Przede wszystkim należy wiedzieć, że po odtruwaniu alkoholowym może pojawić się tzw. zespół abstynencyjny, objawiający się m.in. pobudzeniem i nerwowością. Dlatego ważne jest żeby pacjent nie był wtedy sam, tylko w obecności najbliższych. 

Czy odtruwanie alkoholowe jest bezpieczne?

Tak, odtruwanie alkoholowe jest procesem całkowicie bezpiecznym, jeżeli zgłoszą się państwo w sprawdzone miejsce w celu przeprowadzenia tego procesu. Nad przebiegiem odtruwania w domu pacjenta powinien czuwać doświadczony ratownik medyczny lub też lekarz specjalista, zdarza się, że przyjeżdżają w asyście pielęgniarki. Niezależnie, czy jest to odtruwanie alkoholowe mające na celu zniwelowanie do minimum skutków ubocznych związanych z przedawkowaniem alkoholu), czy zwykła suplementacja aby po prostu odżywić organizm nasi lekarze dobierają odpowiedni skład kroplówek na podstawie dokładnego wywiadu medycznego, który ma na celu ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania odtruwania alkoholowego (najczęściej chodzi tutaj o ewentualną interakcję z przyjmowanymi przez pacjenta lekami).

Czy odtruwanie alkoholowe pomaga w przypadku kaca?

Tak, odtruwanie alkoholowe pomaga również jeżeli przeholujemy np. na weekendowej imprezie ze spożyciem trunków alkoholowych. Odtruwanie alkoholowe to nie tylko rozwiązanie przeznaczone dla osób długo uzależnionych od alkoholu. Na skutek okazjonalnego picia alkoholu nasz organizm także zostaje wystawiony na mnóstwo problemów zdrowotnych, ponieważ trunki wysokoprocentowe wpływają na poprawność funkcjonowania organów wewnętrznych.

Podsumowując alkohol szkodzi organizmowi niemalże w każdych ilościach, a spożywany często w nadmiernych ilościach może uzależnić, a choroba alkoholowa jest bardzo ciężkim schorzeniem, z którego trudno się wyleczyć. 

(artykuł sponsorowany)