Na Śląsku zmarły dwie kolejne osoby zakażone COVID-19. Liczba zachorowań w całym kraju wzrosła do 1862, w tym 195 w województwie śląskim. 

Resort zdrowia poinformował w niedzielę wieczorem o 91 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Mowa o 40 osobach z województwa mazowieckiego, 20 z dolnośląskiego, 8 ze śląskiego, 7 z wielkopolskiego, 5  z małopolskiego, 4 lubelskiego, 4 z pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby – podało Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory śmierć z powodu zakażenia SARS CoV-2 poniosły 22 osoby (5 na Śląsku)

CZYTAJ TEŻ: W Raciborzu zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem

Komunikat Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w sprawie najnowszych przypadków w naszym województwie:

Inspektorzy sanitarni ustalają transmisję zakażenia starszego mężczyzny z powiatu bielskiego. Mieszkaniec w dobrym stanie jest w izolacji domowej.

Pod nadzorem sanepidu był mężczyzna, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia tego mieszkańca powiatu cieszyńskiego.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od mężczyzny w sile wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jak się okazało, mieszkaniec miał kontakt z osobą, która wróciła z Hiszpanii.

Poprzez kontakt z osobą chorą zakaził się mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy i przebywała w kwarantannie, gdy pojawiły się objawy Covid-19.

Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wiekowego mężczyzny z powiatu zawierciańskiego. Na razie chory pozostaje w domu.

W swoim domu przebywa także starsza kobieta z powiatu myszkowskiego, u której wystąpiły objawy zakażenia.

W dobrym stanie, w izolacji domowej, jest młoda kobieta także z powiatu zawierciańskiego. Sanepid ustala transmisję zakażenia.

W naszym województwie hospitalizowane są w sumie 142 osoby, pod nadzorem sanitarnym jest 7 121 osób, a w kwarantannie – 13 295. Na godz. 8.00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach wykonała 3 187 badań pobranych próbek.

(oprac. wk, źródło: MZ, ŚUW w Katowicach, fot. pixabay.com/iXimus)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: