Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali obywatela Gruzji, który mimo spożytego wcześniej alkoholu, zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu. Szybka reakcja świadków uniemożliwiła 24-letniemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. To właśnie dzięki właściwym postawom obywateli kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany.

W minioną sobotę dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na ulicy Londzina w Raciborzu dwóch mężczyzn zatrzymało kierującego pojazdem marki Ford, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol ruchu drogowego. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 24-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Godna naśladowania reakcja świadków, wpisuje się w założenia kampanii „Nie reagujesz-Akceptujesz”, być może zapobiegła tragedii, jaką mógł spowodować nieodpowiedzialny kierujący.

Teraz sprawą nietrzeźwego kierującego zajmie się sąd. Zgodnie z przepisami 24-latkowi oprócz wysokiej grzywny, grozi zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 3-letniego więzienia.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającym dziękujemy za czujność.
Przypominamy, że decydując się na tak nieodpowiedzialne zachowania na drodze, narażamy siebie i innych uczestników ruchu na utratę zdrowia, a nawet życia. Kierowco! Piłeś? – nie jedź!

(źródło: KPP Racibórz)