Jeszcze w tym roku zanim nadejdzie zima planujesz lub musisz odwiedzić optyka? Jeżeli chcesz wymienić swoje oprawki okularowe, koniecznie poznaj modele, które będą bardzo modne tej jesieni. 

Jakie okulary będziemy spotykać na ulicach kiedy liście opadną z drzew? Przeczytasz o tym w naszym najnowszym artykule.

Oprawki niewidoczne, czyli retro klimat powraca na dobre

Transparentne oprawki okularowe są hitem 2020 roku i nic nie wskazuje na to, aby jesień miała stanowić kres dla tego trendu. Przezroczyste oprawki są mało widoczne i pasują praktycznie do każdego typu urody. Oprawki tego rodzaju nie przytłaczają małych twarzy i delikatnych rysów, dlatego będą stanowić szczególnie dobrą opcję dla drobnych osób. W stylistyce oprawek transparentnych z pewnością odnajdą się również miłośnicy stylu retro i vintage, ponieważ do takich klimatów często nawiązują modele tego rodzaju. Zaletą transparentności jest także to, że do tych oprawek będą pasowały wszystkie kolorowe ubrania. Okazuje się więc, że jest to rozwiązanie nie tylko bardzo modne, ale i praktyczne.

Postaw na kolor – designerskie oprawki we wzory

Wielobarwne oprawki okularowe można uznać za całkowite przeciwieństwo oprawek transparentnych i tak należy je potraktować. Kolorowe oprawki są bardzo widoczne. Zwracają na siebie uwagę, ale ich zaletą jest to, że każdy może wybrać zestaw kolorów dla siebie, w którym będzie czuł się oraz wyglądał najlepiej. Wielobarwne okulary nie są już tak klasyczne i uniwersalne stylowo jak przezroczyste, ale mogą nadać jesienno-zimowej aurze nieco optymizmu.

Oprawki retro w kolorach jesieni

Ciekawą opcją na jesienne dni są oprawki w ciemnych kolorach, które nawiązują ściśle do pory roku. Brązy, ciemna zieleń i mocno zgaszona mięta czy ciemno-czekoladowy kolor stanowią bardzo ciekawą i praktyczną opcję. Te barwy dobrze komponują się z innymi i będą dobrze wyglądać w połączeniu ze stylizacjami typowo jesiennymi – np. ze sweterkami oraz spódnicami midi lub w przypadku mężczyzn – z wełnianymi garniturami w kratę.

Aviator i vintage oprawki nadal na topie

Oprawki typu aviator były prawdziwym hitem, ale stale są widoczne na ulicach. Jesień prawdopodobnie tego nie zmieni, dlatego warto zaopatrzyć się w taką parę. Stylistyka vintage w optyce nadal zajmuje czołowe miejsce w trendach, dlatego zwłaszcza osoby, które cenią sobie taki design na co dzień powinny rozważyć zakup oprawek stylizowanych na lata 20. ubiegłego stulecia. Małe, bardzo subtelne, ale jednocześnie trendowe okrągłe oprawki o szylkretowym zabarwieniu idealnie wpisują się w klimaty jesieni i mogą być naprawdę często widoczne na ulicach. Alternatywą dla nich są tzw. kocie oprawki, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w kobiecym gronie.

O kilka rozmiarów za duże…

Duże oprawki w stylu oversize są bardzo wygodne zwłaszcza dla osób, które mają dużą wadę wzroku. Dobrą informację stanowi fakt, że w 2020 roku stanowią one jeden z optycznych trendów. Co ciekawe, oversize łączy się z inną, bardzo modną tendencją, jaką są oprawki geometryczne. Okulary stylizowane na za duże mogą mieć bowiem różne kształty – począwszy od kwadratowych, przez bardziej zaokrąglone, po sześciokątne. Takie rozwiązanie nawiązuje ściśle do lat osiemdziesiątych. Oprawki geometryczne są z reguły bardzo delikatne i dobrze wyglądają z minimalistycznymi zestawieniami, dlatego miłośnicy tego stylu z pewnością odnajdą tej jesieni oprawkowy design dla siebie.

Metalowe oprawki na topie

W trendach są nadal modele oprawek metalowych, zwłaszcza w odsłonach srebra oraz złota z ewentualnym dodatkiem w postaci drugiego koloru – czerni, bieli czy metalicznej czerwieni. Wybierając tego typu oprawki, warto określić swój typ kolorystyczny oraz preferencje odnośnie biżuterii, aby całość komponowała się dobrze. Oprawki metalowe stanowią delikatniejszą i nieco bardziej stonowaną alternatywę dla oprawek transparentnych, ponieważ podobnie jak i te drugie, są one mało widoczne. Oprawki metalowe świetnie nadają się do biura i dobrze wyglądają w połączeniu z dress codem.

Warto zwrócić przy okazji uwagę na okulary przeciwsłoneczne damskie.

(artykuł sponsorowany)