Minimalizm jest pożądany z wielu względów. Pozorna surowość wprowadza do wnętrze harmonię, którą możemy podkreśli naturalnymi detalami. Drzwi wewnętrzne w loftowej przestrzeni mogą stać się głównymi bohaterami, których delikatna ekscentryczność pozwoli podkreślić cały projekt i znacznie podbić wrażenia estetyczne.

Minimalizm jest trendem nie tyle nadal modnym, ile na stałe goszczącym w aranżacyjnych stylach. Loftowy sznyt jest stałym kierunkiem w designerskich projektach, „czystość” aranżacyjna, ograniczona ilość dodatków i elementów dekoracyjnych jest dzisiaj niezwykle pożądanym końcowym efektem. Industrialność wymaga konkretnych rozwiązań, zastosowanie odpowiednich materiałów, właściwie ustawionych dobrze dobranych mebli. A co z drzwiami? Te również powinny wpisywać się w loftową surowość. Przyjrzyjmy się więc rynkowym propozycjom.

Loftowy minimalizm? Czym powinien się przejawiać?

Odpowiednie zaplanowanie loftowej przestrzeni jest niezwykle istotne i odnosi się ono do kilku kwestii. Liczy się oczywiście kolorystyka, a także idealnie dobrane materiały, ale nie bez znaczenia pozostają dodatki. Jeśli chodzi o przestrzeń to warto połączyć salon z kuchnią, by jeszcze mocniej „otworzyć” przestrzeń. Istotne jest także to, by optymalnie doświetlić wnętrze. Wracając do kolorów to w loftowych charakterze będą wszelkie odcienie szarości, bieli, czerni, antracytu czy grafitu. Surowość wynikającą z dominujących materiałów wart podkreślić naturalnym drewnem. Natomiast całość domkną skromne dodatki w postaci metalowej lampy, surowego betony na ścianach czy cegły na ścianach.

A co z drzwiami? Jakie najlepiej będą dopasowane do loftowej przestrzeni?

Zdecydowanie powinniśmy połączyć ze sobą dwa „żywioły” aranżacyjne w postaci kolorystyki i materiałów, które dominują w całym wnętrzu, by móc wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne. Świetnie sprawdzą się więc drzwi pokryte okleiną imitującą drewno, które podkreślone zostaną np. stalową ościeżnicą w czarnym kolorze. Pomysłowo i oryginalnie. Zwróćmy uwagę na fakt, że drzwi wewnętrzne w surowych, loftowych wnętrzach mogą być elementem dekoracyjnym, który nie tylko podkreśli całość, ale będzie się wyróżniał podkreślając pięknie zaaranżowaną przestrzeń. Producentem, który oferuje doskonale wpisujące się w loftowy klimat drzwi jest polski producent DRE. Drzwi DRE od wielu sezonów cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez klientów.

Modelem, który doskonale podkreśli industrialny charakter projektu będą np. drzwi DRE ILIS 2. Ten model może być pokryty laminatem czarnym lub w odcieniach szarości. Centralna płycina z przeszkleniem optycznie wydłuża skrzydło, co świetnie podkreśli „loftowość” mieszkania. Świetnie wpisze się także w surowość industrialnych wnętrz skrzydło drzwiowe DRE ILIS 3. Różni się od poprzedniego modelu tym, że przeszklenie osadzone jest bliżej klamki. Natomiast wykończenie może również być utrzymane w czarnym lub szarym połysku.

Minimalizm jest pożądany z wielu względów. Pozorna surowość wprowadza do wnętrze harmonię, którą możemy podkreśli naturalnymi detalami. Drzwi wewnętrzne w loftowej przestrzeni mogą stać się głównymi bohaterami, których delikatna ekscentryczność pozwoli podkreślić cały projekt i znacznie podbić wrażenia estetyczne.

(artykuł sponsorowany)