Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. To dlatego wiele osób podchodzi do jego wystroju bardzo rozważnie i szuka możliwie najlepszych produktów, które będą w jak największym stopniu będą pasować do tego wnętrza.

Jednym z nich są zasłony, dzięki którym salon może zyskać nowe oblicze. Jak więc wybrać zasłony do salonu? Na czym w szczególności się skupić? W naszym krótkim poradniku podpowiadamy, jak rozsądnie podejść do tego tematu!

Kolor zasłon do salonu – czy się kierować?

Dobór odpowiedniego koloru zasłon do salonu nie jest prostym zadaniem, a jednocześnie ma on wpływ nie tylko na ogólny wygląd wnętrza, ale także na nasze odczucia. Pamiętajmy, że salon służy większości z nas do odpoczynku po długim i ciężkim dniu pracy, dlatego przy jego wyposażaniu trzeba zadbać o każdy detal. Jeśli czujemy się na siłach możemy oczywiście eksperymentować z kolorami – ich paleta zawiera mnóstwo możliwości! Standardowo jednak w przypadku urządzenia salonu w jasnym, stonowanych barwach – beżu, bieli czy szarości – powinno się wybrać zasłony o podobnej kolorystyce, dzięki czemu idealnie dopełnią one pomieszczenie i nadadzą mu wyjątkowego charakteru.

Z jakiego materiału?

Wiele zależy tutaj od warunków panujących we wnętrzu, a także naszych osobistych oczekiwań. Wybierając zasłony warto kierować się tym, czy mają być one grubsze, czy cienkie. Te pierwsze idealnie sprawdzą się w dużych, przestronnych salonach, ponieważ są one zazwyczaj masywne, a ponadto skutecznie blokują promienie słoneczne, drugie z kolei będą idealne w mniejszym salonie. Do najpopularniejszych materiałów jeśli chodzi o zasłony do salonu należą lekki woal czy tiul, naturalna bawełna, len, jedwab, cięższy aksamit oraz welur, a nawet poliester. Pod uwagę należy wziąć poza tym to, w jaki sposób daną tkaninę się czyści, czy szybko „zbiera” kurz oraz na ile jest wytrzymała.

Zasłony w dobrym stylu – o czym pamiętać?

Przy zakupie pojawi się oczywiście więcej różnego rodzaju dylematów. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby zasłony pasowały do ogólnie przyjętego stylu, w którym wyposażone zostały wszystkie pomieszczenia, choć nie zawsze, ponieważ wiele osób uwielbia zabawę formą, fasonami i każde wnętrze ma wówczas odmienny charakter. Tak naprawdę w tym wszystkich chodzi o to, aby to mieszkańcy czuli się w tak zaaranżowanym otoczeniu jak najlepiej. Jedni wolą bowiem przytulne wnętrza, inni z kolei przepych i specjalne przejaskrawienie części elementów. O gustach, jak to mówią, się nie dyskutuje, ale o kwestiach technicznych już jak najbardziej. Jeśli chodzi na przykład o sposób wieszania na uwagę zasługują popularne od lat zasłony na przelotkach, czyli dekoracji okiennej, do której wszyte zostały metalowe kółka ułatwiające mocowanie zasłon na karniszu. Drugim z rozwiązań jest nabycie zasłon pod taśmę, dzięki czemu będzie je można zawiesić na żabkach lub haczykach. Każdy z mechanizmów ma oczywiście swoje plusy oraz minusy, ale koniec końców decyzja należy do właściciela mieszkania.

Szeroką ofertę zasłon do salonu i nie tylko znajdziecie na stronie: https://alena-firany.pl/zaslony-na-przelotkach.html

(artykuł sponsorowany)