Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaprasza na wyjątkowy koncert. Muzyczna podróż od klasyki do popu już 23 lutego o godzinie 18:00. Bilety w cenie 20 zł. 

Od klasyki do pop-u to porywająca podróż ze sztuką. Wydarzenie obejmuje kilkadziesiąt minut niezwykłych wrażeń, a nade wszystko pięknej muzyki. Kto wystąpi? 

ANETA SKARŻYŃSKI – śpiewaczka (mezzosopran) po Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu, malarka po Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz pisarka – autorka powieści przygodowych oraz interdyscyplinarnego projektu Opera-Painting-Show. Umiejętności sceniczne są wynikiem niegdysiejszych szlifów, zdobywanych na estradzie, a także na deskach Opery Dolnośląskiej, Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej, Teatru Dramatycznego w Legnicy. Dorobek plastyczny to ponad 1.000 obrazów, 72 wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Trzecim obszarem jej działań jest twórczość literacka. W 2008 r. zdobyła wyróżnienie na konkursie im. Herberta w Londynie. Nakładem Wydawnictwa Psychoskok drukiem ukazało się jej 5 powieści przygodowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

KRZYSZTOF RYDZELEWSKI – wokalista, uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie zdobył warsztat i doskonalił swój głos. Współpracował z koncertmistrzem, założycielem zespołu Belcanto Panią Olgą Romaszko-Niewiadomską, wybitnym polskim muzykiem i kompozytorem Włodzimierz Nahornym, Eugeniuszem Majchrzakiem. Krzysztof w roku 2017 został uhonorowany przez burmistrza Bielan miasta stołecznego Warszawy oraz kapitułę statuetką Bielańskiego Wolontariusza Roku przyznawaną przez Stowarzyszenie Vis Major, za koncerty dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Od 2019 roku jest także ambasadorem Fundacji Pomóż Innym.

DARIUSZ GAJDA – autor melodii, tekstów, wokalista, członek Związku Artystów Scen Polskich. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu Ars Nova – Jackiem Urbaniakiem. Wystąpił w koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona w oprawie muzycznej Ars Nova. Do tej pory ukazały się płyty: Chwila, Najpiękniejsze kolędy oraz Takie jest życie. Od roku 2019 jest ambasadorem Fundacji Pomóż Innym. Wspólnie z Krzysztofem Rydzelewskim stworzyli zespół pod nazwą KADAR, co zaowocowało wydaniem wspólnej płyty pt. Życie jest miłością.

(oprac. wk, źródło: MOKSiR w Kuźni Raciborskiej)

ZOBACZ TAKŻE