Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich wychowanków, jeszcze przed oficjalnymi wytycznymi MEN, postanowił wprowadzić zajęcia w formie wirtualnej.

Nasze zajęcia są odskocznią od trudnej sytuacji, w której wszyscy się teraz znaleźliśmy. Cieszymy się, że tylu z naszych wychowanków uczestniczy w nich z nami, bo jak wiemy – jest to nie lada wyzwanie. Zajęcia plastyczne, modelarskie i rękodzielnicze polegają na kontaktowaniu się przez komunikatory – nauczyciel z wychowankami lub ich rodzicami – i podsyłaniu ciekawych propozycji działań plastycznych.

Efekty tej pracy są później publikowane na naszym profilu na Facebooku i stronie internetowej, a także ostatnio – na oknach naszej placówki. Zajęcia wokalne i taneczne również mają ciekawą formę. Nauczyciele spotykają się ze swoimi podopiecznymi live i razem z nimi śpiewają lub tańczą. Tancerze również kręcą krótkie filmy, które dokumentują ich postępy w nauce tańca.

Podopieczni zajęć teatralnych, będący oczywiście w stałym kontakcie z nauczycielem – przesyłają filmy z efektami swojej pracy – recytacje, małe formy teatralne czy scenki, w które angażują również swoich rodziców. Jednocześnie w placówce redagowana jest nasza gazetka eMDeK, w której możemy znaleźć zarówno artykuły, jak i porady na ten trudny dla nas czas.

Ponadto nasi wychowankowie włączyli się już w trzy akcje społeczne:

– #JesteśmyZWami – wspólna akcja z Lilu Play, My Party Shop i Paper Mint, podczas której dzieci i młodzież z całego miasta (a także z zagranicy) malowali obrazki dla naszych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, pracujących w szpitalu zakaźnym w Raciborzu, aby im podziękować i wyrazić szacunek za ich pracę i poświęcenie. Wysłane prace opublikowane zostały na stronach internetowych, a także wydrukowane, spakowane i wysłane do szpitala.

– Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa – jak co roku wychowankowie naszej placówki włączyli się w akcję i wysyłali swoje zdjęcia w kolorowych skarpetach.

– Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na zaproszenie Stowarzyszenia SPECTRUM, nasi wychowankowie włączyli się w akcję „bądź niebieski” w ten dzień – piękne fotografie również do obejrzenia na naszych stronach.

Nie wierzysz, że tak można? Serdecznie zapraszamy na nasz profil na Facebooku. Zajrzyj i sprawdź 😉 Zostań w domu i spędź ten czas z Młodzieżowym Domem Kultury!

Z najlepszymi życzeniami
Dyrekcja oraz pracownicy MDK

(oprac. wk, źródło: MDK)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: