Raciborscy kryminalni zatrzymali 37-latka, który kilkakrotnie ugodził nożem w okolice twarzy i szyi 41- letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara 25 lat więzienia lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w 1 stycznia na ulicy Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Jak wstępnie ustalili raciborscy kryminalni, poszkodowany podczas powrotu do miejsca zamieszkania został zaczepiony przez 37-latka i ugodzony przez niego nożem w okolice twarzy oraz szyi.

– Poszkodowany trafił do szpitala. Na chwilę obecną jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kilka dni później policjanci zatrzymali napastnika. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa – relacjonuje rzecznik raciborskiej policji, kom. Mirosław Szymański

Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, wczoraj sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa, 37-letniemu mieszkańcowi powiatu raciborskiego grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Podejrzany został już doprowadzony do zakładu karnego.

(KPP w Raciborzu)