Kto najszybciej znajdzie pracę w Raciborzu i okolicach? - TerazRaciborz.pl

Kto najszybciej znajdzie pracę w Raciborzu i okolicach?

artykuł sponsorowany     04.07.2022 | 16:00     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Racibórz to nieduże, liczące nieco ponad 50 tysięcy mieszkańców miasto w województwie śląskim. Niegdyś było jego stolicą. Dziś prężnie się rozwija, oferując zatrudnienie specjalistom z różnych branż. Mieszkasz w Raciborzu? Sprawdź, czy twój zawód jest na liście najczęściej poszukiwanych.

Racibórz – niskie bezrobocie i dobre wynagrodzenia

Śląsk od dawna postrzegany jest jako miejsce przyjazne do życia. Zamknięcie wielu kopalni poprawiło jakość powietrza, o pracę jest stosunkowo łatwo, a zarobki utrzymują się na dość przyzwoitym poziomie, osiągając około 90% średniej krajowej.

Bezrobocie w Raciborzu wynosi 5%, nieznacznie przewyższając średnią dla całego kraju.

Dobrą sytuację na rynku pracy potwierdzają oferty skierowane do przedstawicieli niemal wszystkich branż. Szukasz pracy w Raciborzu? Zobacz, czy wśród propozycji znajdzie się atrakcyjna dla ciebie.

Przedstawiciele tych zawodów nie muszą się martwić o oferty pracy w Raciborzu

Rynek pracy wyraźnie preferuje niektóre zawody, oferując ich przedstawicielom bardzo dobre warunki pracy, lepsze niż innym. Nie inaczej jest w Raciborzu, w którym wyraźnie widać braki kadrowe w kilku sektorach gospodarki.

Branża spedycyjna w Raciborzu rekrutuje bardzo intensywnie

Kierowca to zawód, którego przedstawicieli jest w Raciborzu zdecydowanie za mało. Brakuje zarówno kierowców autobusów (miejskich i dalekobieżnych), jak i kierowców samochodów ciężarowych, w tym tirów. Na nich czekają lukratywne oferty pracy na trasach międzynarodowych w Europie zachodniej. Warto podkreślić, że zarobki wypłacane są w przeliczeniu według aktualnego kursu Euro.

Poszukiwani są także kierowcy ciągników siodłowych.

Duży popyt na pracowników branży IT w Raciborzu

Chociaż miasto jest stosunkowo małe, to jego potencjał ogromny. W dobie powszechnej digitalizacji nie dziwi zapotrzebowanie na pracowników branży IT. To dobra wiadomość dla specjalistów, którzy nie chcą wyjeżdżać „za pracą” z Raciborza.

W mieście poszukiwani są administratorzy stron internetowych, administratorzy i projektanci baz danych, a także programiści i graficy komputerowi. Zarobki? W branży IT nie są niskie, więc można zarobić całkiem godnie.

W Raciborzu brakuje nauczycieli

Mowa przede wszystkim o nauczycielach przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu. Oferty płyną ze szkół średnich technicznych oraz branżowych.

Nauczyciele zawodowi pracują w oparciu i odrębne umowy i ich wynagrodzenie może być wyższe niż w przypadku nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących.

Branża budowlana w Raciborzu obawia się zastoju

Duża liczba wakatów w budownictwie nie ominęła także Raciborza. W tej sytuacji deweloperzy walczą o pracowników między innymi atrakcyjnymi stawkami płacowymi. Najintensywniej poszukiwani są:

– murarze i tynkarze,
– monterzy instalacji budowlanych,
– dekarze,
– cieśle budowlani,
– ślusarze,
– spawacze.

Nie brak też ofert dla przedstawicieli innych zawodów z branży budowlanej.

W Raciborzu nie ma nadwyżki szukających pracy w żadnym zawodzie

To dobra wiadomość przede wszystkim dla przedstawicieli zawodów niszowych jak etnografowie, bibliotekoznawcy, archiwiści, filolodzy. Racibórz jest jednym z niewielu miast w Polsce, które ma propozycje pracy także dla przedstawicieli tych branż.

Wyraźnie widać, że w tym mieście każdy, kto aktywnie szuka pracy, nie będzie miał problemu ze znalezieniem jej.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

  1. Majki  

    20.03.23 | 11:07

    W Raciborzu jedynie znajdziesz pracę w Biedronce a nie jako murarz ,jeżeli tak to za grosze i na czarno. Wiem bo szukam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapoznaj się z regulaminem