Raciborska biblioteka pamięta o swoich najmłodszych czytelnikach, organizując comiesięczne ciekawe animacyjne zajęcia w bibliotece na Ostrogu. W lutym przy Bielskiej 12 zrobiło się bardzo kolorowo! 

Maluchy znają kolory doskonale, co udowodniły w trakcie wspólnego oglądania książeczki „Obrazki dla maluchów – kolory”. Dzieciom zaproponowano także kilka zabaw związanych z kolorami – m.in. wspólne wyklejanie i dopasowywanie kropli do koloru parasolki oraz segregowanie kolorowych nakrętek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Przeczytano także bajkę „Kolorowy kotek” ze zbioru „Najciekawsze bajki przedszkolaka” a korzystając z aplikacji „Kolory”, ćwiczono i utrwalano wiedzę o kolorach. Przygotowano również kolorowe puzzle i klocki. Jednym słowem, przez całe zajęcia dzieciom i ich opiekunom towarzyszył kolorowy zawrót głowy!

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

19 lutego o godz. 9.00 organizatorzy zapraszają jeszcze na bezpłatną lekcję angielskiego dla najmłodszych. Z kolei 11 marca, również o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Klubu Malucha z wielkanocnym zającem w roli głównej.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE