W sierpniu raciborska biblioteka oraz platforma IBUK Libra proponują książkę Sergiusza Prokurata „Niezwykłe początki znanych firm”. Ten i pozostałe 2246 e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu!

Książka przybliża historie powstania marek takich firm, jak: Kodak,
Coca-Cola, Gillette, Wrigley, Cadbury, H.J.Heinz, Johnson&Johnson czy J.P.Morgan oraz tłumaczy, w jaki sposób stały się globalnie rozpoznawalne. Nazwiska właścicieli tych firm są symbolem gigantycznych korporacji. Warto jednak pamiętać, że tworzyli je ludzie z krwi i kości, z własnymi problemami i marzeniami. Kiedy po raz pierwszy zaczęli zarabiać pieniądze, okazało się, ile wyrzeczeń wymaga osiągnięcie sukcesu.

Książka jest dostępna jako prezent do 31 sierpnia. Aby wypożyczyć „Niezwykłe początki znanych firm” i inne pozycje, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

– Przy okazji miło nam poinformować, że wszystkie PINY aktywne do sierpnia 2020 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą już pobierać nowych – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)