Raciborska biblioteka zaprasza 10 października na pełną atrakcji Ogólnopolską Noc Bibliotek, w tym roku w kolorze zielonym! Właśnie ruszyły zapisy na warsztaty!

Spotkanie ze specjalistką od ZERO WASTE Sylwią Majcher, warsztaty projektowania rabaty miododajnej z Elżbietą Skrzymowską, warsztaty robienia jesiennych wianków, otwarcie wystawy „Drzewa”, całkowite umorzenie kary, foto budka i kiermasz książek… 

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi, lokalne centra żywej kultury i edukacji. W akcję tradycyjnie włączy się raciborska biblioteka, która zgodnie z tegorocznym tematem będzie chciała pokazać dobry klimat w bibliotece, ale też porozmawiać o klimacie – środowisku, o które trzeba bardziej zadbać.

Raciborska Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 10 października w godz. 19.00-22.00 przy ul. Kasprowicza 12. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: 32 415 37 24 w.23. Liczba miejsc ograniczona!

W programie m.in.:
– godz. 19.00 WSZYSTKO O ZERO WASTE – spotkanie z Sylwią Majcher (autorką książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste” i „Wykorzystuję, nie marnuję”)
– godz. 20.30 warsztaty „Zaprojektuj własną rabatę miododajną” – prowadzenie Elżbieta Skrzymowska, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej
– godz. 20.30 warsztaty „Zrób to sam – jesienny wianek na drzwi”

Ponadto:
– otwarcie wystawy „Drzewa” Piotra Sochy
– akcja „Nie marnuję-kupuję za złotówkę!” – kiermasz książek za złotówkę
– amnestia- całkowite umorzenie kary pod warunkiem zwrotu książek
– foto budka „Biblioteka w Raciborzu. Klimat na czytanie!”
– animacje dla dzieci
– spotkanie Klubu Gier Planszowych

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)