Coś dla miłośników geografii. Na raciborskiej przystani może pojawić się specjalny globus. Projekt zgłoszono w ramach budżetu obywatelskiego. Wszystko w Waszych rękach! 

Przedmiotem projektu jest GLOBUS znamienny tym, że jest wyposażony w pierścień ze skalą czasu od 0 do 24 godz. (świadectwo ochronne urzędu patentowego).

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2019

Pierścień jest nieruchomy, globus obraca się swobodnie w pierścieniu i można łatwo odczytać czas lokalny w dowolnym punkcie na Ziemi oraz zakres daty „dzisiaj – jutro”. Zalecane są południki co 15° na globusie odpowiadające 1 godz. na skali czasu.

– Projekt będzie służył przyjezdnym oraz mieszkańcom Raciborza, zwłaszcza jako model edukacyjny młodzieży szkolnej. Kosztów dodatkowych zasadzie nie będzie. – wyjaśniają autorzy.

Wnioskodawcy zapewniają, że projekt będzie służył przyjezdnym oraz mieszkańcom Raciborza, zwłaszcza jako model edukacyjny młodzieży szkolnej. Kosztów dodatkowych zasadzie nie będzie.

Koszt to 5 tysięcy złotych.

Głosowanie potrwa od 16 do 29 września. Odbywać będzie się elektronicznie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, na której znajduje się lista projektów.

(oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE