Justyna Święty-Ersetic wygrała najbardziej zaciętą konkurencję 96. PZLA Mistrzostw Polski we Włocławku. To trzecie w karierze raciborzanki tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów na otwartym stadionie.

Justyna Święty-Ersetic (reprezentuje AZS AWF Katowice) na mistrzostwo Polski czekała trzy lata. Dziś 27-latka pokonała dystans w czasie 51,44. – to jej najlepszy wynik w sezonie i ósmy w tym roku rezultat na świecie. Bieg jako druga ukończyła Iga Baumgart-Witan (52,14), trzecia była Małgorzata Hołub-Kowalik (52,23).

"Aniołki Matusińskiego" dla nas zawsze złote, ale 🥇 mistrzostw Polski mogło być tylko jedno 💪🇵🇱 Justyna Święty-Ersetic – Fanpage gratulacje❗👏👏👏 #tvpsport

Opublikowany przez TVP Sport Sobota, 29 sierpnia 2020

– Fajnie, że 400 metrów stało się teraz taką konkurencja, na którą kibice czekają, a ja bardzo się cieszę, że po kilku latach udało mi się zostać mistrzynią Polski. Cóż, w niektórych konkurencjach jest pustka, jest jeden faworyt i nie ma takiej rywalizacji. A u nas? Do samego końca jest rywalizacja o miejsce na podium. Nie ma nudy, walczymy do ostatnich centymetrów – powiedziała po biegu Święty-Ersetic.

(wk, fot. screen TVP)

ZOBACZ TAKŻE