W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Na ulicy Odrzańskiej w Raciborzu została zatrzymana do kontroli kierująca audi. Kobieta kierowała swój pojazd, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Na ulicy Gliwickiej policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał na hulajnodze eklektycznej. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Czytaj też: Raciborska policja w akcji. Skontrolowano ponad 600 kierujących [ZDJĘCIA]

Mundurowi w sobotę na ulicy Gliwickiej zatrzymali kierującą volkswagenem i kierującego seatem, którzy jechali z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jest 50 km/h. Otrzymali wysokie mandaty i zatrzymano im prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu. Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,,podwójnym gazie,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców było już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed a nie po fakcie.

(KPP Racibórz)