Cukrzyca została sklasyfikowana jako jedna z chorób cywilizacyjnych. Przyczyn występowania choroby jest wiele – od czynników genetycznych, po złą dietę, nałogi i brak aktywności fizycznej. W związku z diagnozą, cukrzyk musi podjąć radykalne kroki, żeby zmienić część swojego życia tak, żeby choroba nie osiągnęła wyższego stopnia.

Wpływ na rozwój choroby mają dieta i regularność kontrolowania poziomu cukru. Do tego jest potrzebny odpowiedni sprzęt, który umożliwi skrupulatne sprawdzanie stanu zdrowia na dany dzień. Na rynku pojawia się coraz więcej sklepów, które mają pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Czasami trudno jest wybrać odpowiedni sklep dla naszych potrzeb.

W ramach współpracy ze sklepem Zdrowy Diabetyk przygotowaliśmy dla was garść informacji na temat tego co musi znaleźć się w codziennym wyposażeniu każdego cukrzyka.

Suplementy diety

Zarówno w tradycyjnej, jaki i diabetycznej diecie należy zadbać o odpowiednią ilość dostarczanych witamin i minerałów. Z pomocą przychodzą wtedy suplementy diety, które należy spożywać regularnie. Jednym z takich suplementów jest olejek CBD CannabiBOX, który posiada szereg właściwości prozdrowotnych, jak na przykład: regulowanie apetytu, polepszenie jakości snu, intensywny wpływ na bóle mięśni, stawów i głowy. Środek nie działa odurzająco, ponieważ nie zawiera substancji jaką jest THC.

Glukometry

Glukometr to jeden z podstawowych elementów wyposażenia apteczki każdego cukrzyka. Umożliwia codzienne monitorowanie poziomu cukru we krwi. Używanie glukometru jest bardzo proste – z opuszka palca należy pobrać malutką kropelkę krwi na pasek testowym. Po kilku sekundach pojawia się potrzebna informacja na temat poziomu cukru we krwi. Dzięki temu cukrzyk wie co może w danym momencie spożyć.

Skarpetki dla diabetyków

Cukrzyca wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań – jednym z nich jest stopa cukrzycowa. Co to oznacza? Stopa cukrzycowa sygnalizuje o złym stanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Niestety często wiąże się to z czarnym scenariuszem, czyli amputacją. W celu zwiększenia komfortu w trakcie chodzenia lub wykonywania codziennych czynności możesz nabyć specjalne skarpetki ze srebrem lub chityną, które powstrzymują powstawanie otarć, obrzęków.

Pończochy okołooperacyjne otwarte

Pończochy okołooperacyjne służą zarówno przed, jak i po zabiegu operacji. Ich specjalna formuła umożliwia pacjentowi swobodniejsze poruszanie się w trakcie okresu rekonwalescencji. Również zapewniają swobodniejszy przepływ krwi w organizmie, co zapobiega powstawania zatorów lub zakrzepów.