Zimą tempo życia wielu z nas zwalnia. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie zachęcają do wychodzenia z domu, a krótki dzień sprawia, że popołudniową i wieczorną porą najchętniej zasiadamy na kanapie pod kocykiem z kubkiem ulubionego napoju oraz wysokokaloryczną przekąską i zaczytujemy się w dobrej lekturze lub oglądamy serial.

Na tym w dużym stopniu cierpi nasza kondycjai wpływa to na kondycję naszego organizmu. Dlatego, gdy na horyzoncie będzie już widać wiosnę, warto o siebie nieco zadbać. Jak poprawić swoją kondycję i wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu? Poznaj 5 sprawdzonych porad!

Zadbaj o zdrową dietę i wyeliminuj złe nawyki

Siedzenie głównie w domu w okresie jesienno-zimowym skłania do podjadania, a przez to przybywają dodatkowe kilogramy. Starania o lepszą kondycję najlepiej rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych. Dieta powinna być zdrowa, zróżnicowana i odpowiednio zbilansowana, bogata w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i składniki mineralne. Oprócz tego powinna zawierać białko, węglowodany złożone, tłuszcze, błonnik, a także naturalne probiotyki. Należy zatem starać się zdrowo jeść i unikać przetworzonych rzeczy, tzw. gotowców.

Wprowadź do swojego życia aktywność fizyczną

W dbaniu o dobrą kondycję niezwykle ważna jest codzienna dawka ruchu. Gdy się – mówiąc kolokwialnie – „zasiedzimy”, najlepiej stopniowo wracać do formy i nie forsować zbytnio organizmu. Na początek wystarczy umiarkowana aktywność fizyczna, np. szybki marsz, jazda na rowerze lub ćwiczenia w domu na macie. Najważniejsze, by się ruszać i robić to codziennie.

Znajdź czas dla siebie i unikaj stresu

Stres ma negatywny wpływ na zdrowie, zarówno to psychiczne, jak i fizyczne. Jest on niestety wpisane w ludzkie życie i nie da się go uniknąć, dlatego trzeba starać się lepiej sobie z nim radzić. Każdego dnia należy wygospodarować czas na przyjemności, nawet jeśli ma to być tylko pół godziny. W wolnym czasie najlepiej robić to, co nas najbardziej relaksuje, pozwala wyciszyć się i choć na chwilę oderwać od trosk życia codziennego.

Zadbaj o mikrobiom jelit i dobrostan całego organizmu

Stan mikrobioty jelitowej ma wpływ na naszą odporność, a zatem i kondycję. Zimą częściej odwiedzamy aptekę i stosujemy np. leki przeciwbólowe i przeciwzapalne czy antybiotyki, co może niekorzystnie wpływać na skład flory bakteryjnej w naszych jelitach, a tym samym na nasze samopoczucie. W związku z tym w okresie jesienno-zimowym oraz na przedwiośniu warto sięgnąć po probiotyk dla dorosłych, np. Multilac kapsułki, który dostarczy dobre bakterie do jelit i wspomoże odbudowę mikrobioty. Probiotyk można stosować także wspomagająco w przypadku niezbilansowanej diety czy przewlekłego stresu.

Multilac to synbiotyk, czyli połączenie probiotyków z prebiotykiem. Probiotyk dostarcza żywych kultur bakterii, regenerując mikrobiom jelitowy, natomiast prebiotyk stymuluje wzrost lub aktywność bakterii bytujących w organizmie. Multilac synbiotyk stanowi zatem funkcjonalną całość.

Zatem chcąc zadbać o kondycję na wiosnę, zatroszcz się również o swoje jelita, sięgając po Multilac probiotyk z prebiotykiem.

Pamiętaj o wysypianiu się

Ostatnim już krokiem na drodze do lepszej kondycji jest dbanie o odpowiednią ilość i jakość snu. W trakcie snu organizm się regeneruje. Jeśli śpimy zbyt krótko, odbija się to na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Dlatego trzeba spać możliwie jak najdłużej, najlepiej 8 godzin dziennie, ponieważ jest to optymalna dawka snu. Dodatkowo trzeba zadbać o jego jakość, troszcząc się o komfortowe warunki do spania.

(artykuł sponsorowany)