Golf to świetna gra, która pozwala na pielęgnowanie dobrych stosunków międzyludzkich i co najważniejsze uprawia się go na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Do gry w golfa nie musisz przygotowywać się miesiącami. Wystarczy, że spełnisz trzy niżej podane kroki, a będziesz mógł cieszyć się tym sportem.

Zgromadź Ekwipunek

Być może słyszałeś, że golf jest grą dla bogaczy. Jest w tym, co prawda ziarenko prawdy, jednak jak się okazuje, skomplementowanie niezbędnego ekwipunku wcale nie musi być tak kosztowne, jak może się to wydawać. Potrzebujesz kijów do gry w golfa. Nie potrzebujesz drogich markowych ironów i najnowszych driverów na rynku. Zawsze możesz kupić używane kije i z nimi zacząć swoją przygodę z golfem, a dopiero po czasie zakupić coś z wyższej półki. W międzyczasie zaopatrz się jeszcze w torbę, rękawiczki, odpowiednie buty oraz zestaw piłeczek. Na szczęście sklepy golfowe posiadają to wszystko w jednym miejscu i nie będziesz musiał zbytnio się wysilać, aby skompletować swój ekwipunek.

Poznaj zasady

Nauka zasad jest oczywiście ważną częścią nauki gry w golfa. Chociaż mogą one na początku wydawać się bardzo skomplikowane, to jesteś w stanie je opanować. Oto co musisz wiedzieć:

Na polu golfowym jest 18 dołków. Każdy dołek na polu golfowym ma „par”, który jest idealną ilością uderzeń, które powinny doprowadzić piłkę do dołka. Pary przy kolejnych dołkach są sumowane. Gdy doprowadzisz piłkę do dołka w trzech uderzeniach przy dołku na 5 Par, to wykonałeś Eagle. Pełne nazewnictwo:

2 under Par  – Eagle

1 under Par – Birdie

Even with Par – Par

1 over Par – Bogey

2 over Par – Double Bogey

3 over Par – Triple Bogey

4 over Par – Quadrouple Bogey

5+ over Par – itd.

Podczas rozpoczynania na dołku musisz wbić swoją piłkę za markerami, które są zazwyczaj oznaczone przez jaskrawo kolorowe, ponadwymiarowe markery wbite w ziemię. Jeśli wbijesz swoją piłkę do wody lub poza pole gry, otrzymujesz jedno uderzenie kary i upuszczasz nową piłkę. To kilka podstawowych zasad.

Znajdź miejsce do gry

W Polsce znajduje się około 40 pól golfowych. Nie jest to duża liczba, lecz w większych miastach można je na spokojnie znaleźć. Najwięcej pół jest w Warszawie.

(artykuł sponsorowany)