Jak przyklejać rzęsy - praktyczny poradnik - TerazRaciborz.pl

Jak przyklejać rzęsy – praktyczny poradnik

artykuł sponsorowany     23.09.2021 | 11:53     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Sztuczne rzęsy to jeden z tych dodatków, dzięki którym kobieta wygląda olśniewająco. Podkreślenie oprawy oczu za pomocą tego prostego sposobu sprawdzi się w wielu sytuacjach, ale chcąc osiągnąć jak najbardziej satysfakcjonujący efekt trzeba postępować zgodnie z określonymi zasadami. O czym dokładnie mowa? Jak krok po kroku przykleić rzęsy? Jeśli zadajesz sobie tego rodzaju pytania, zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika, w którym wyjaśniamy najistotniejsze kwestie!

Z roku na rok rośnie popularność sztucznych rzęs. Nic w tym dziwnego, ponieważ za stosunkowo niewielką cenę można zyskać świetny efekt! Coraz więcej pań decyduje się na samodzielne przyklejenie rzęs, co tylko z pozoru wydaje się skomplikowanym i wymagającym odpowiednich kompetencji wyzwaniem. W rzeczywistości jednak nie jest to takie trudne, o ile oczywiście zachowa się pewne standardy i przede wszystkim cierpliwość.

Jakie rzęsy wybrać – co trzeba wiedzieć

Zanim przystąpi się do przyklejania sztucznych rzęs, należy wybrać te, które będą najlepiej pasować. Przy doborze bierze się pod uwagę kształt oczu, a także rodzaj makijażu. W tym kontekście wszystko musi ze sobą współgrać, a dobrze dopasowane sztuczne rzęsy niejednokrotnie są nie do odróżniania od tych naturalnych. Przed przyklejeniem rzęs, należy wykonać makijaż oka, a więc pomalować powieki tak, aby jak najbardziej korespondowały z rzęsami. Mowa tutaj m.in. o przyciemnieniu linii tuż nad górną powieką oraz wytuszowaniu naturalnych rzęs.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Jak przyklejać rzęsy – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, a my śpieszymy z odpowiedzią. Na wstępie należy podkreślić, że sztucznej rzęsy nie przykleja się bezpośrednio do powieki, lecz w odległości około 0,5-1 mm przy metodzie 1:1 lub 0,25-0,5 mm jeśli stosuje się metodę objętościową. Ponadto, sztuczne rzęsy powinny tworzyć z naturalnymi spójną całość, a już na pewno nie mogą odstawać. Ze sztucznymi rzęsami trzeba obchodzić się delikatnie, dlatego najlepiej używać pęsety i chwytać za róg paska. Jeśli długość sztucznych rzęs jest odpowiednia, należy wprowadzić na pasek odrobinę kleju i odczekać niecałą minutę na jego przyschnięcie. Sztuczne rzęsy przykleja się jak najbliżej naturalnych, na końcu lekko dociskając. Świetnym sposobem na poprawę finalnego efektu jest użycie czarnego eyelinera, dzięki czemu można skutecznie przykryć nierówności.

Sztuczne rzęsy – czy warto?

Oczywiście, że tak! Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu kobieta może jeszcze bardziej podkreślić swoją wyjątkowość. Sztuczne rzęsy sprawdzą się zarówno na oficjalnych uroczystościach, jak i w wielu okolicznościach na co dzień. Sztuczne rzęsy są przykładem tego, jaką rolę odgrywają detale. Nie pozostaje więc nic innego, jak przekonać się o tym osobiście. Powodzenia!

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

  1. Gość  

    14.10.21 | 17:57

    W Raciborzu nigdy nic się nie da zrobić.
    W innych miastach mają takie żeczy.
    Niestety trzeba jeździć aż do Wodzisławia bo tam jest najbliżej bike park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem