Powstawanie korozji to uciążliwy proces, który może dotknąć praktycznie każdy metalowy element, który nie został w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Z tego powodu warto dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje korozja, ponieważ pomoże to w zrozumieniu problemu, a także w zdobyciu wiedzy na temat tego, jak w prawidłowy sposób powinno się zabezpieczyć metal przed pojawieniem się tego uciążliwego zjawiska.

Jak powstaje korozja?

W przypadku metalowych elementów możemy wyróżnić dwa główne rodzaje powstawania korozji. Pierwszym oraz najczęstszym rodzajem jest korozja elektrochemiczna. Wywoływana jest ona przez przepływ ładunków elektrycznych przez warstwę pomiędzy metalem a elektrolitem. Oczywiście, powstawanie korozji nie jest procesem natychmiastowym, jednak składowanie metalu w miejscu, w którym ma on dostęp do powietrza oraz wody jest istnym proszeniem się o problem. Drugim rodzajem korozji metalu, jest korozja chemiczna, wynikająca z kontaktu związków chemicznych metalu z pierwiastkami otoczenia. W tym przypadku do jej wystąpienia nie jest potrzebna wilgoć.

W jaki sposób zabezpieczyć się przed korozją?

Prawidłowe zabezpieczenie metalu przed korozją to przede wszystkim jego rozważne przechowywanie. Zalicza się do niego zarówno przechowywanie w suchych miejscach, jak i wykorzystanie materiałów takich jak papier antykorozyjny VCI https://www.excor.pl/produkty/papier-antykorozyjny-vci/, który ze względu na swoje możliwości skutecznie chroni metalowe elementy przed powstawaniem ognisk korozji, które co prawda rozwijają się przez długi czas, jednak brak jakiejkolwiek reakcji może spowodować, że metal ulegnie trwałemu uszkodzeniu. Z tego powodu, warto sięgnąć po papier antykorozyjny VCI od https://www.excor.pl/ już teraz.

Innym sposobem na zabezpieczenie metalu jest natomiast folia antykorozyjna VCI https://www.excor.pl/produkty/folia-antykorozyjna/, która pozwala na dwustronne stosowanie, dzięki czemu przyśpieszymy czas pakowania metalu, a dodatkowo zapewnimy mu dokładną ochronę przed korozją. Folia antykorozyjna VCI jest świetnym wyborem zapobiegającym powstawaniu korozji.

(artykuł sponsorowany)