Zakupy w internecie to niesamowita wygoda. Możesz dokonać ich w dowolnym czasie i miejscu, nie musisz spieszyć się z podjęciem decyzji, możesz też porównać wiele ofert, by wybrać tę najbardziej korzystną. To bardzo popularna forma kupowania, ale czy bezpieczna? Jeśli będziesz przestrzegać kilku zasad, to tak. Jak bezpiecznie płacić za zakupy w sklepie online? Sprawdź!

Rozważ paysafecard

Paysafecard to coraz popularniejsza metoda płatności za zakupy. Dzięki niej możesz płacić w sieci bezpiecznie i anonimowo, podając specjalny kod do karty. Nikt nie pozna Twoich danych, a co za tym idzie, żaden oszust ich nie wyłudzi i nie zaszkodzi Twoim finansom. Dzięki paysafecard nie musisz już posiadać rachunku bankowego i karty kredytowej, by dokonać zakupów przez internet.

Z karty tej możesz korzystać bez rejestracji, ale możesz też założyć konto paysafecard. Dokonując rejestracji wiele zyskasz, np. będziesz mieć pod kontrolą swoje wydatki online i możesz wybrać większą kwotę za transakcję (bez rejestracji jest to 200 zł, a z rejestracją nawet do 4000 zł). Gdzie kupić paysafecard? Zakupu możesz dokonać np. w sieci sklepów Żabka. Dostępne są karty o wartości 20, 30, 50, 100 i 200 zł.

Wchodź tylko na zaufane strony

Bez względu na to, czy zamierzasz płacić za zakupy paysafecard, tradycyjnym przelewem czy np. kartą kredytową, dokonuj transakcji wyłącznie na sprawdzonych, zaufanych stronach i u równie zaufanych sprzedawców. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, zrezygnuj z zakupu. Sprawdź opinie, nie daj się skusić zanadto niskiej cenie. Porównaj ceny interesującego Cię produktu w różnych miejscach. Jeżeli dana rzecz kosztuje u wielu sprzedawców online przeciętnie np. od 100 do 120 zł, a ktoś oferuje ją za 50 zł, powinno to wzbudzić wątpliwości.

Takie same wątpliwości powinny wzbudzić takie kwestie jak np. możliwość płacenia jedynie przelewem lub informacja o tym, że inne metody płatności są możliwe, ale za znacznie wyższą cenę. Obecnie istnieje tak wiele form zapłaty, że jest to co najmniej podejrzane.

Czy warto płacić za zakupy online?

Jeśli tylko zachowasz środki bezpieczeństwa, to jak najbardziej tak. Jest to naprawdę komfortowa forma zakupów i płatności, z której warto korzystać. Pamiętaj jednak o tym, że choć zabezpieczenia internetowe są coraz lepsze, kształcą się również oszuści i szukają wciąż nowych sposobów na wyłudzenie danych lub/i pieniędzy. Jeśli masz obawy, zawsze możesz zdecydować się na płatność za pobraniem, czyli opłacenie zakupu dopiero w chwili, gdy kurier przyniesie go pod drzwi. Opcja ta zazwyczaj jest nieco droższa niż opłata z góry, ale w przypadku drogich, cennych przesyłek czasem warto nieco dołożyć, by bez stresu czekać na paczkę!

(artykuł sponsorowany)