Okna pełnią bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o izolację akustyczną i komfort mieszkania. A po zamontowaniu muszą przekształcić się w barierę zdolną do blokowania wszelkiego hałasu z zewnątrz. Wynik ten, można osiągnąć tylko wtedy, gdy instalacja jest zaprojektowana dla konkretnego przypadku, dla idealnej integracji okna z systemem konstrukcyjnym.

Izolacyjność akustyczna okien musi być przemyślana

Otwór okienny jest najsłabszym punktem przegród zewnętrznych budynku i w przeciwieństwie do izolacji termicznej, obecność tylko jednego nieizolowanego punktu doprowadzi do ogólnego spadku wydajności. Dlatego tak ważny jest nie tylko wybór wysokowydajnego okna najnowszej generacji, ale przede wszystkim także zaplanowanie montażu, aby wyeliminować wszelkie mostki termiczne i akustyczne w otworze okiennym (tam, gdzie przechodzi powietrze, przechodzi też hałas!).

Okna z potrójnymi szybami są powszechnie znane ze swojej wysokiej odporności na tłumienie hałasu. I nie bez powodu otrzymały taką plakietkę bowiem skutecznie chronią pomieszczania od zgiełku. Jednak, aby mogły cieszyć domowników swoją skutecznością muszą być zamontowane przez fachowców z doświadczeniem i wiedzą. Poldom.co.uk zapewnia indywidualne podejście do każdego problemu. Szeroki wybór okien, również trzyszybowych połączony z latami doświadczenia gwarantuje najlepsze rozwiązania do Twojego domu. 

Jak uzyskać najlepsze dźwiękoszczelne okna?

Wymagana jest instalacja akustyczna zgodna z wymaganiami projektowymi. Nie wystarczy, że zostanie dokonany wybór odpowiednich materiałów i produktów. Najważniejsze jest planowanie wszystkich faz instalacji wybranych okien, przez co możliwe jest uzyskanie wysokiej redukcji hałasu. Fachowy montaż okna pozwala zrównoważyć akustykę, komfort cieplny i bezpieczeństwo. W rzeczywistości bowiem, nawet kilka milimetrów pozostawionych „odsłoniętych” sprawi, że inwestycja stanie się bezużyteczna. 

Wszystkie nowoczesne okna są skuteczne, ale dopiero ich prawidłowy montaż taką gwarancję daje. Tylko te okna, które zostaną zainstalowane we właściwy sposób mogą zagwarantować redukcję hałasu. Dlatego ważne jest, aby nie myśleć w kategoriach najlepszego materiału lub skupiać się wyłącznie na wyborze szkła. To właśnie instalacja sprawi, że Twoje okna będą (naprawdę) wyciszające.

Po przeanalizowaniu Twojego przypadku i konkretnych potrzeb w zakresie komfortu, wykwalifikowany konsultant z Poldom.co.uk, metodycznie pomoże Ci znaleźć rozwiązanie szyte na miarę, które zapewni dobre samopoczucie w komfortowych warunkach.

(artykuł sponsorowany)