Jeszcze nie tak dawno tzw. inteligentne domy traktowane były w kategoriach całkowitej nowości. Dziś tego typu rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Wynika to oczywiście z faktu, że inteligentny dom to znacznie lepszy komfort mieszkania. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej właścicieli domów decyduje się na takie rozwiązanie. Warto zatem wiedzieć, czym tak naprawdę jest inteligentny dom i jakie możliwości daje.

Czym jest inteligentny dom?

W dzisiejszych czasach każdemu zależy na tym, aby podnieść komfort życia swojego i swojej rodziny. Dotyczy to również komfortu mieszkania. Dlatego też wiele osób szuka nowoczesnych rozwiązań, które w znaczny sposób mogłyby podnieść komfort użytkowania domu.

Takim rozwiązaniem jest właśnie inteligentny dom, który daje możliwość zdalnej kontroli nad wieloma urządzeniami i instalacjami w domu. Mowa tu choćby o możliwości zdalnej kontroli nad oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, alarmem, monitoringiem, a nawet bramą wjazdową. Inteligentny dom to jednak nie tylko duża wygoda. To również znaczne oszczędności finansowe i większe bezpieczeństwo.

Wszystkimi urządzeniami i instalacjami wchodzącymi w skład systemu inteligentnego domu sterować można zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie. Co również ważne, wszystkie elementy systemu dopasować można do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Co składa się na inteligentny dom?

Odpowiednio dobrany system inteligentnego domu potrafi w znaczący sposób ułatwić domownikom codzienne funkcjonowanie. To łatwiejsze prowadzenie domu, lepszy komfort i większe bezpieczeństwo. Na rynku dostępne są różne systemy inteligentnego domu. Ważne jest, aby postawić na rozwiązania nowoczesne i zaawansowane technologiczne. Przykładem może być tu system Extra Life oferowany przez firmę Zamel.plSystem daje możliwość zdalnego sterowania wieloma urządzeniami i instalacjami w domu. Mowa tu choćby o kontroli nad oświetleniem. System pozwala nie tylko na włączanie i wyłączenia świateł w pomieszczeniach, ale również daje możliwość ustawienia konkretnych godzin, w których światła mają się zapalać i gasić w określonych pomieszczeniach w domu.

Jeśli w domu zainstalowane są również czujniki ruchu, to światło może się automatycznie włączać w momencie, w którym czujnik wykryje ruchu. Oczywiście, kiedy ruch przestanie być wykrywany, wówczas światło zostanie automatycznie wyłączone. Dodatkowo system umożliwia również na zdalne otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej bądź furtki. Wspomnieć można jeszcze o tym, że system pozwala na automatyczną regulację temperatury w pomieszczeniach. Co więcej, system zaprogramować można tak, aby zmieniał wysokość temperatury w zależności od pory dnia. Więcej na temat systemu Extra Life przeczytać można na stronie https://zamel.com/pl/exta-life/.

Jaki jest koszt inteligentnego domu?

Dostępne na rynku systemy inteligentnego domu to systemy modułowe. Dzięki temu, o czym już wspomniano, system można dopasować do własnych potrzeb. Innymi słowy, wybrać można tylko takie funkcje, z których zamierza się korzystać. Koszt inteligentnego domu uzależniony jest zatem od tego ile i jakie moduły się wybierze. Warto zatem zastanowić się, nad jakimi elementami chce się mieć kontrolę w domu i pod tym kątem wybrać konkretne rozwiązania. Dziś na szczęście system inteligentnego domu nie jest rozwiązaniem drogim i pozwolić może sobie na nie każdy właściciel domu. Pamiętać jednak trzeba, aby system inteligentnego domu kupowany był od firmy posiadającej odpowiednie doświadczenie w tym zakresie.

(artykuł sponsorowany)