Suwnice to popularne urządzenia transportu bliskiego, nazywane w skrócie UTB, pracujące w tzw. trybie przerywanym, używane w wielu gałęziach produkcji do przenoszenia dużych ciężarów na stosunkowo niewielkie odległości.

Istnieje wiele ich rodzajów, lecz zanim na jedną z nich się zdecydujecie, warto wiedzieć, ile kosztuje suwnica i w jaki sposób dokonuje się wyceny tego typu urządzenia.

Gdzie znajdują zastosowanie różne modele suwnic?

Zastosowanie suwnic w przemyśle staje się coraz powszechniejsze, spotykamy je nie tylko w halach produkcyjnych lub magazynach, ale coraz częściej również na placach przeładunkowych, w portach, stoczniach czy na bocznicach kolejowych. Wpływa na to uniwersalność ich użycia, możliwość dostosowania praktycznie do każdych, nawet najbardziej specyficznych warunków, w których będą eksploatowane. Wszystko zależy od wymagań przyszłego użytkownika i to jest już pierwszy element, który należy uwzględnić przy sporządzaniu wyceny suwnicy.

Co wpływa na bezawaryjną pracę suwnicy?

Przygotowując w ALSO Holding wycenę suwnicy dla klienta, bierzemy pod uwagę konieczność jej długiego i bezawaryjnego użytkowania, bardzo często w warunkach, gdzie będzie narażona na wpływ wielu niekorzystnych czynników. Wytrzymałość na nie, jak i odporność na uszkodzenia zależy od właściwego doboru tworzących suwnicę komponentów, które zawsze powinny spełniać najsurowsze normy jakościowe, obowiązujące zarówno w Polsce, jak i na terenie pozostałych państw Unii Europejskiej.

Właśnie dlatego współpracujemy z najlepszymi, cenionymi na świecie dostawcami części, godnymi zaufania niemieckimi firmami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w tej niewątpliwie trudnej branży. Wytwarzane przez nich komponenty może mają wyższą cenę od podobnych robionych na Dalekim Wschodzie, lecz można im w pełni zaufać i być pewnym, że nie zawiodą nawet pod dużym obciążeniem. Pozwolą jednocześnie zachować wysoki poziom bezpieczeństwa, warto więc zainwestować w nieco droższą suwnicę i uniknąć przykrych wypadków przy pracy.

Jakie inne czynniki należy uwzględnić przy wycenie suwnicy?

Wyceniając całkowite koszty zakupu suwnicy, należy uwzględnić jeszcze inne czynniki niż warunki pracy i cena poszczególnych, niezbędnych komponentów. Na łączną cenę urządzenia składa się również:

  • koszt sporządzenia indywidualnego projektu;
  • wysokość robocza suwnicy;
  • rozpiętość robocza suwnicy;
  • maksymalny udźwig;
  • rodzaj zastosowanych materiałów, konstrukcja stalowa lub aluminiowa;
  • rodzaj napędu, ręcznego lub silnikiem elektrycznym;
  • rodzaj użytej wciągarki, linowej lub łańcuchowej;
  • miejsce dostawy;
  • ewentualne dokonanie montażu i wdrożenie urządzenia do pracy.

Właśnie dlatego w ALSO HOLDING zawsze sporządzamy indywidualną wycenę dla każdego klienta na podstawie wymienionych wyżej czynników. Chcemy w stu procentach spełnić wszystkie wymagania, jakie nam przedstawia i dopiero wtedy jesteśmy w stanie zaprezentować pisemny szczegółowy kosztorys.

(artykuł sponsorowany)