Każdy z nas ma prawo decydować o własnym ciele. Jeśli chcemy być całkowicie naturalni, to nikt nas nie zmusi do golenia jakiegokolwiek miejsca na ciele. Natomiast jeśli chcemy, z różnych powodów, pozbyć się owłosienia z konkretnych partii ciała, to warto zastanowić się nad zabiegiem depilacji laserowej.

Jak wygląda? Czy jest bezpieczne? Ile kosztuje? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Poza domowymi sposobami na pozbywanie się owłosienia (jak np. wosk, depilacja mechaniczna) możemy zdecydować się na bardziej profesjonalne i skuteczne rozwiązanie. Depilacja laserowa polega na skierowaniu wiązki lasera w konkretnym miejscu na ciele, a następnie za pomocą wychwycenia melaniny, usuwa nasze włosy. Jest to zabieg całkowicie niszczącym cebulkę włosów, przez co nazywa się go trwałym lub nieodwracalnym usunięciem owłosienia. Jest to prawdopodobnie najbardziej wydajny, szeroko dostępny sposób (obok fotodepilacji) na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.

Czy każdy może wykonać zabieg depilacji laserowej?

Co prawda coraz częściej można spotkać się z dosyć drogim sprzętem do depilacji laserowej, którego można używać na własny użytek w domu. Jednak depilacja laserowa wcale nie jest takim prostym zabiegiem i nie każdy może ją wykonać tak od razu.

Istnieją różnorodne przeciwwskazania (jak np. światłoczułość, zakaz kąpieli w basenie, zakaz spożywania wybranych ziół etc), które determinują o możliwości przeprowadzenia depilacji laserowej. Jest to co prawda zabieg bardzo bezpieczny i mało inwazyjny, jednak chcielibyśmy, żeby jego efekty były widoczne, a sami nie zostalibyśmy z zaczerwienieniami. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia możliwości przeprowadzenia takiego zabiegu.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Koszt depilacji laserowej w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej (tylko takie bierzemy pod uwagę) jest zależny od dwóch czynników: lokalizacji gabinetu oraz docelowego miejsca zabiegu (np. łydek lub okolic bikini). W dodatku niektóre miejsca będą potrzebowały kilku sesji, co oczywiście wiążę się z wyższymi kosztami. Dlatego też, ceny depilacji laserowej poszczególnych partii ciała wahają się w przedziałach:

  • okolice bikini – 300-450 zł,
  • pogłębione bikini – 400-600 zł,
  • łydki – 350-500 zł,
  • uda – 500-550 zł,
  • pachy – 200-300 zł,
  • twarz – 150-200 zł (wąsik) 150-300 zł(brody, podbródka, szczęki etc).

Z jednej strony są to ceny niemałe, natomiast z drugiej – mamy pewność, że wyniki będą zadowalające, a my nie spotkamy się z żadnymi, niechcianymi powikłaniami.

(artykuł sponsorowany)