„Zielonym do góry. Sprzęt do utrzymania i uatrakcyjnienia boiska LKS Brzezie” – to kolejny z projektów tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosować można od 16 września! Szczegóły poniżej. 

Zadanie wyceniono na 36 600 złotych. Projekt ma służyć zawodnikom klubu LKS Brzezie, dzieciom tutejszej szkoły podstawowej i przedszkola, mieszkańcom i gościom. Przewidziane koszty po zakupie to jedynie bieżące zakupy paliwa i materiałów eksploatacyjnych ew. napraw po okresie gwarancji, które będą ponoszone w ramach budżetu LKS.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2019

– Teren LKS Brzezie to głównie obszar zielony, wymagający ciągłej pielęgnacji, głównie koszenia, składający się z murawy boiska i obszernego terenu wokół. Do koszenia trawy na boisku od wielu lat używamy traktorka, który z racji wieku i ciągłego wykorzystania, pomimo maksymalnej pieczy, ulega coraz częstszym awariom. Odpowiednie przygotowanie boiska, szczególnie murawy, która musi spełniać określone wymogi jest jednym z najważniejszych zadań. Kluczową rolę odgrywa tu systematyczność, szczególnie w koszeniu. W momencie gdy klubowy traktor – kosiarki odmawia posłuszeństwa coraz częściej musimy wykonywać koszenie sprzętem prywatnym. Podobnie jest z terenami wokół boiska i płotu wymagającymi koszenia kosami żyłkowymi, gdzie jesteśmy zdani tylko na dobrą wolę działających społecznie osób i ich prywatne narzędzia – wyjaśniają autorzy projektu, dodając, że w ramach uatrakcyjnienia rozgrywek chcą zamontować elektryczną, zewnętrzną, boiskową tablicę wyników, na której na bieżąco wyświetlane będą informacje o wyniku i czasie meczu.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2019

Jak przyznają, utrzymanie obszaru boiska wymaga posiadania odpowiedniego, sprawnego sprzętu, który jest na bieżąco dostępny do pracy. – Tablica wyników to realizacja wielu próśb kibiców i sympatyków, którzy wielokroć wspominali o tym praktycznym urządzeniu, które można oglądać już na wielu boiskach w okolicy – zauważają.

Głosowanie potrwa od 16 do 29 września. Odbywać będzie się elektronicznie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, na której znajduje się lista projektów.

– Jeśli nie masz możliwości zagłosowania przez internet lub masz problem z obsługa strony WWW, możesz oddać głos w Urzędzie Miasta – Biurze Obsługi Interesanta ( na papierowej karcie do głosowania lub elektronicznej) lub w przygotowanych punktach do głosowania ( elektronicznie) – informuje raciborski magistrat.

(oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE