Przyjazna środowisku, bogato wyposażona, a do tego węższa i o tonę lżejsza niż pojazdy tej samej klasy – zamiatarka Urban Sweeper marki Boschung – do przyszłego poniedziałku testowana będzie w Raciborzu przez służby komunalne.

Czyści, myje, zamiata, odkurza – wielozadaniowy pojazd Urban Sweeper wyjechał dziś na raciborskie ulice i chodniki. Pracę zamiatarki testują i oceniają pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jak zapewniają producenci w porównaniu do innych pojazdów tej samej klasy – ten zużywa o jedną trzecią mniej paliwa i emituje o 30% mniej szkodliwego CO2 do atmosfery. W pracy rozwija prędkość do 18 km/h, a w trasie do 45 km/h. Jest odporny na uszkodzenia.

Z jego pomocą przez najbliższych kilka dni pracownicy PK będą dbali o czystość w mieście. O tym, czy zamiatarka na stałe zasili tabor Przedsiębiorstwa Komunalnego zdecydują m. in. kwestie finansowe.

Jesteście ciekawi jak pracuje Urban Sweeper? Zobaczcie poniższe wideo!

Nowa eko-zamiatarka na testach w Raciborzu

✅Czyści, ✅myje, ✅zamiata, ✅odkurza Wielozadaniowy pojazd Urban Sweeper wyjechał dziś na raciborskie ulice i chodniki. Pracę zamiatarki testują i oceniają pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego. O tym, czy zamiatarka na stałe zasili tabor Przedsiębiorstwa Komunalnego zdecydują m. in. kwestie finansowe.

Opublikowany przez Racibórz Środa, 22 lipca 2020

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE