Malarstwo akrylowe, malarstwo olejne oraz akwarela to przeważające techniki, w których absolwenci Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu wykonali swoje prace. Ekspozycja została podzielona na dwie części prezentowane na osobnych wystawach. Pierwsza odsłona już 3 czerwca w bibliotecznej Galerii Gawra!  

Na wystawie zobaczymy prace dyplomowe z wybranego przez uczniów przedmiotu artystycznego. Większość tegorocznych dyplomantów wybrała dziedzinę malarstwa jako tę uzupełniającą dyplom ze specjalizacji. Jedna osoba wykonała prace rzeźbiarskie, wykonując odlewy ciała i biżuterię. Wystawa obejmuje głównie tematy figuralne i kilka prac abstrakcyjnych. Kolorystyka obrazów jest raczej stonowana, przeważają kolory pastelowe i subtelne przejścia światłocieniowe. Kluczem doboru dzieł do każdej z nich były przedstawione motywy i tonacja kolorystyczna obrazów. Ekspozycja prezentuje prace, w których uczniowie wykazali się umiejętnościami zdobywanymi w pracowni rzeźby (prowadząca mgr Justyna Reclik) oraz pracowni rysunku i malarstwa (prowadzący mgr Roman Szczasny).

Autorzy prac: Natalia Bondarewicz, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Igor Kucybała, Daniel Michna, Bianka Rusiewicz, Karolina Szymiczek, Inga Wardenga, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca o godz. 17.00 w Galerii Gawra (I piętro biblioteki) przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!

(źródło: MiPBP w Raciborzu)