Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 44 lat, którzy dokonali szeregu kradzieży katalizatorów z samochodów na terenie Kuźni Raciborskiej i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Do przestępstw doszło w okresie od sierpnia 2019 do 3 lutego 2020 roku. Złodzieje swoim przestępczym procederem spowodowali straty na kwotę przekraczającą 30 000 złotych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Kuźniańscy stróże prawa na początku lutego zostali poinformowani przez poszkodowaną mieszkankę powiatu raciborskiego o kradzieży katalizatora z jej samochodu. Do przestępstwa doszło 3 lutego na parkingu samochodowym przy ulicy Nowy Świat w Kuźni Raciborskiej. Policjanci po przyjętym zgłoszeniu o przestępstwie podjęli szereg czynności, aby ustalić i zatrzymać sprawcę tego bulwersującego czynu.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Śledczy ustalili, że poszkodowanych przestępczym procederem jest kilka osób i to nie tylko w powiecie raciborskim, ale również w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W wyniku szeroko prowadzonych działań już 13 lutego kuźniańscy stróże prawa zatrzymali na terenie Kędzierzyna-Koźla dwóch mężczyzn w wieku 39 i 44 lat.

Podczas zatrzymania młodszego z nich, gdy kierował samochodem, okazało się, że jest pijany. Miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Złodzieje to dwaj bracia, w trakcie przesłuchania kuźniańscy śledczy przedstawili im 16 zarzutów kradzieży, za które grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

Jak informują kuźniańscy policjanci, sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty dla podejrzanych.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE: