Raciborzanie będą dziękować za plony 14 i 15 września w dzielnicy Miedonia. Tegoroczne dożynki mają być jednak inne niż wszystkie! 

W niedzielę o godz. 10.00 zbierze się korowód, o godz. 11.00 rozpocznie się polowa msza święta. Następnie, o godz. 12.45 przekazany zostanie chleb dożynkowy i rozpocznie się poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Rolnicy dobrze wiedzą, że życie i praca w harmonii z naturą zawsze dają lepsze efekty. Chcemy praktycznie podejść do tej mądrości. Dlatego na tegorocznych dożynkach nie będzie plastikowych talerzyków, sztućców czy słomek.

Uczestnicy zabawy będą korzystać z materiałów biodegradowalnych. Miseczki będą z otrębów, które można nawet zjeść wraz z daniem głównym, a talerze z pulpy trzciny cukrowej lub papieru. Sztućce oraz kubeczki choć z wyglądu przypominające plastik wykonane są z naturalnego surowca – polilaktydu (PLA) na bazie mączki kukurydzianej.

Na stoiskach spożywczych nie znajdziecie napojów w plastikowych butelkach. Chcemy, aby święto plonów było też świętem czystej ziemi. Inicjatywa ta jest pomysłem organizatorów dożynek.

(Urząd Miasta w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE