Drewno od dawna jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykonania mebli. W środkowej Europie nie brakuje przede wszystkim drewna sosnowego.

Jest ono dostępne w całej Polsce, szybko rośnie i łatwo poddaje się obróbce, co przekłada się na niską cenę mebli sosnowych i ich popularność. Co przemawia za wyborem mebli wykonanych właśnie z drewna sosnowego?

Łatwość obróbki drewna i piękny efekt

Meble sosnowe są bardzo uniwersalne pod kątem stylu i przez swój naturalny jasny odcień świetnie wpisują się zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i te urządzone bardziej klasycznie. Ponieważ drewno sosnowe jest łatwe w obróbce, można wykonać z niego praktycznie dowolny mebel. Oferta jest bardzo szeroka – od małych stolików, przez szafki i kredensy, po duże szafy, ramy łóżek i meblościanki. Z tego materiału wykonać można właściwie wszystko.

Co więcej, ponieważ meble sosnowe można dowolnie barwić i malować na różne kolory, możliwości stworzenia z ich pomocą dowolnego stylu we wnętrzu są właściwie nieograniczone.

Naturalny, bezpieczny, a nawet zdrowy materiał

Drewno sosnowe to materiał całkowicie bezpieczny dla osób zmagających się z alergiami czy chorobami układu oddechowego. Jego naturalne właściwości sprawiają, że materiał ten się nie elektryzuje i nie zbiera kurzu, przez co łatwo utrzymać go w czystości.

Poza swoim całkowitym bezpieczeństwem drewno potrafi także regulować wilgotność w pomieszczeniach, działając poniekąd jak naturalny filtr powietrza. Wykonane z niego meble jak szafy czy łóżka sosnowe chłoną wilgoć z powietrza i oddają jej nadmiar.

Dostępność i niska cena mebli sosnowych

Sosna to jedno z drzew rosnących w Polsce w naprawdę dużych ilościach. Surowiec na meble sosnowe nie musi być transportowany z odległych terenów, co znacznie obniża jego cenę. Chcesz zainwestować w produkt tworzony od podstaw w Polsce? Postaw na Jandrew producenta mebli sosnowych i nie przepłacaj za produkty sprowadzane z zagranicy.

Meble wykonywane z innych gatunków drewna mogą osiągać wysoką cenę ze względu na konieczny transport materiału, jego niewielką dostępność lub trudność obróbki, wymagającą użycia specjalistycznych narzędzi i długiej pracy. W przypadku mebli sosnowych wymienione czynniki nie istnieją, przez co za wysoką jakość można zapłacić stosunkowo niewiele.

Niezwykła trwałość przy prostej pielęgnacji

Meble sosnowe nie wymagają żadnej specjalistycznej pielęgnacji. W zupełności wystarczy, jeśli co jakiś czas przetrze się je szmatką wykonaną z miękkiego materiału. Zwykle dla trwałości materiał wymaga regularnej pielęgnacji, czasami nawet z użyciem specjalistycznych preparatów. W przypadku drewna sosnowego wymagania są jednak niewielkie, a trwałość mebli – bez zarzutów.

Meble wykonane z drewna sosnowego są odporne na uszkodzenia i niezwykle trwałe. Potrafią one służyć przez wiele lat od zakupu, czasami nawet kilku pokoleniom. Kiedy oznaki mijającego czasu zaczną być na nich widoczne, dość łatwo można je odnowić, nanosząc warstwę farby lub lakieru.

(artykuł sponsorowany)