Druk wielkoformatowy cieszy się coraz większą popularnością. Billboardy, bannery czy siatka mesh wyglądają estetycznie, są trwałe i umożliwiają dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat druku wielkoformatowego? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to nowoczesna technologia bezstykowego druku na różnego typu podłożach, najczęściej na materiale banerowym, folii czy papierze, umożliwiająca przygotowanie materiałów o dużym formacie. Wykorzystywane są tutaj różne metody druku, między innymi mild solvent, hard solvent czy druk UV. Z opisywanej technologii korzystają zarówno firmy i przedsiębiorstwa o różnym profilu działania, jak również artyści, architekci, inżynierowie czy osoby prywatne.

Materiały wielkoformatowe

Wśród najczęściej przygotowywanych materiałów wielkoformatowych wymienić można takie, jak:

  • Szyldy ‒ elegancki szyld to sposób, by potencjalni klienci bez problemów znaleźli firmę, restaurację, salon fryzjerski, hotel czy biuro. Warto jednak pamiętać o tym, że szyld powinien być wykonany z porządnych, odpornych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych materiałów, dzięki temu będzie doskonale prezentował się przez długi czas.
  • Roll-upy ‒ wyróżniamy roll-upy o różnych formatach, jedno- i dwustronne, w kasetach standardowych i ekskluzywnych. Roll-upy doskonale sprawdzają się podczas targów i eventów, szkoleń czy warsztatów, można umieścić je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnego typu pomieszczeń.
  • Billboardy ‒ billboardy stosowane są w reklamie zewnętrznej i stanowią sposób na przykucie uwagi przechodniów, a co za tym idzie, zwiększenie rozpoznawalności firmy.
  • Siatka mesh ‒ wydruki na siatce mesh to kolejne cieszące się dużą popularnością rozwiązanie. Wspomniana siatka wykonana jest z tkaniny poliestrowej powleczonej PCV i przepuszcza światło, dzięki czemu zamontować ją można na powierzchniach szklanych bez obaw że zbyt mocno zaciemni pomieszczenie.

Copy General ‒ drukarnia internetowa w Warszawie

Wszystkim firmom, przedsiębiorstwom, jak również osobom prywatnym szukającym specjalistów od druku wielkoformatowego, polecamy zlokalizowaną w Warszawie internetową drukarnię Copy General. Drukarnia działa na rynku od lat i może pochwalić się bogatym portfolio. Zakres usług wymienionej drukarni obejmuje przygotowanie materiałów wielkoformatowych, na przykład takich, jak:

  • bannery
  • plakaty
  • systemy wystawiennicze ‒ ścianki, lady, stojaki
  • bilbordy
  • tablice reklamowe
  • fotoobrazy

a także przygotowanie wizytówek, ulotek, fotoksiążek, zdjęć, naklejek, zaproszeń oraz wielu, wielu innych.

Podsumowanie

Druk wielkoformatowy to nowoczesna technologia umożliwiająca przygotowanie materiałów o dużych wymiarach, mowa tutaj między innymi o szyldach, roll-upach, bilbordach, siatce mesh i wielu, wielu innych. Pamiętajmy jednak o tym, by przygotowanie takich materiałów zlecić prawdziwym fachowcom.