Moda streetwearowa od lat zyskuje coraz większą popularność, zarówno młodzież jak i dorośli, coraz częściej sięgają po jej rozwiązania.

Charakterystyczna dla tego stylu oryginalność oraz wygoda to cechy, do których większość osób dąży w swoich stylizacjach. Ważną rolę w streetwearze pełni jednak obuwie, to właśnie dzięki niemu w bardzo prosty sposób, możemy zmienić prostą stylizację, w oryginalny look. Obuwia w stylu streetwear nie trzeba szukać daleko, ponieważ topowe marki sportowe mają w swojej ofercie całą gamę takich produktów.

Znany i lubiany Nike

Marka Nike istnieje na rynku od 1964 roku i od tego czasu jest zdecydowanym pionierem jeśli chodzi o odzież oraz obuwie sportowe. Jej klasyczne modele takie jak Nike Air Max wróciły do łask, właśnie za sprawą mody ulicznej. Modele Nike ‘97 oraz ‘95 to obecnie klasyka wśród streetwearowych stylizacji, wyróżnia je przede wszystkim gruba podeszwa o nieregularnych kształtach. Dzięki nietypowemu wyglądowi takie obuwie, jest w stanie urozmaicić nawet prostą i jednolitą stylizację. Wśród klasyków od Nike, należy również wyróżnić słynne Nike Air Force oraz Nike Air Jordan. Szczególnie te dwa modele poza oczywistymi i klasycznymi modelami, doczekały się najwięcej oryginalnych i często pojedynczych modeli, zaprojektowanych przez światowej sławy celebrytów oraz sportowców. To właśnie po takie buty, najwięksi obuwniczy fani ustawiają się w kilometrowych kolejkach, a ich specjalne dropy wyprzedają się w kilka sekund.

Adidas, na nowo królujący klasyk

Marka Adidas na pierwszy rzut oka wydaje się niepozorna, a dla największych obuwniczych fanów może zdawać się również za mało oryginalna. Jednak klasyczne modele od Adidasa, to również dobry wybór przy tworzeniu stylizacji. Dobierając takie obuwie, możemy nadać swojemu lookowi nieco oldschoolu – warto tutaj postawić na kultowy już model Adidas Superstar, który obecnie obchodzi swoje 50-lecie. Początkowo “superstary” odniosły spory sukces wśród koszykarzy, jednak szybko rozniósł się on na skalę światową, a model ten królował w stylizacjach fanów streetwearu i nie tylko.  Adidas to jednak dużo bardziej przystępna cenowo marka, niż wspomniany wyżej Nike. Marka również podjęła się współpracy z celebrytami, tworząc modele Superstarów między innymi z Pharrellem Williamsem, jednak mają one dużo większą dostępność niż kolaboracyjne modele Nike.

Gdzie jeszcze szukać obuwia streetwear?

Poza klasycznymi sportowymi markami, warto rozejrzeć się także u źródła, czyli spojrzeć na ofertę marek, które w tej modzie królują. Jednym z przykładów będzie marka Fila, której odzież skradła serca fanów streetwearu na całym świecie. W swojej ofercie marka również posiada klasyczne już obuwie Fila Disruptor – buty na dość wysokiej platformie o nieregularnych kształtach, masywne i rzucające się w oczy. To najczęstszy dodatek do wielu streetwearowych stylizacji. Model ten powstał w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, dlatego poza klasycznym czarnym i białym, możemy postawić na ciekawe i wyróżniające barwy.

Królestwem streetwearowych butów zdecydowanie jest internet, to właśnie sklepy online oferują największy i najciekawszy wybór. Najlepiej kierować się od razu do sklepów z kategorii streetwear, jak na przykład https://preorder.pl/on/obuwie. To właśnie takich miejscach możemy znaleźć oryginalne i nietypowe modele, często w bardzo atrakcyjnych cenach.