Ruszyła XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego pn. „Modernizacja Roku i Budowa XXI w”. Gmina Krzyżanowice w tegorocznej edycji zgłosiła budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie. Wszystkich zachęcamy do głosowania na nasz obiekt.

Budynek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie został wybudowany dla społeczności lokalnej w obszarze transgranicznym przy granicy z Czechami oraz dla realizacji działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Rad – Sołeckiej i Parafialnej, świetlicy młodzieżowej oraz innych organizacji o charakterze lokalnym.

Przedmiotowy budynek posiada 3 kondygnacje. Na parterze budynku zlokalizowano strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z biurem OSP i zapleczem socjalno – technicznym, sołtysówkę, sanitariaty zewnętrzne do obsługi imprez integracyjnych oraz pomieszczenie techniczne. Na piętrze znajduje się integracyjna sala zajęć wraz z niezbędnym zapleczem. Poddasze to duża sala spotkań, pełniąca funkcję świetlicy sołeckiej wraz z zapleczem socjalnym.

Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej mieszanej i całkowicie dostosowany jest do potrzeb przez osób niepełnosprawnych. Nowo powstały budynek służy dla dobra wspólnego mieszkańców całej społeczności wiejskiej sołectwa Rudyszwałd jak również dla wszystkich mieszkańców gminy Krzyżanowice i gmin ościennych w tym czeskich sąsiadów.

Przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zwiększa atrakcyjność miejscowości poprzez podniesienie jakości kulturowego i artystycznego życia mieszkańców.

Swój głos można oddać TUTAJ.

(oprac. wk, źródło: UG w Krzyżanowicach)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: