W niedzielne przedpołudnie 30 sierpnia 2020 r. w Raciborzu – Ostrogu odbył się „Bieg po niezależność”, na dystansie 5 kilometrów. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które ma sprawić, że po dotarciu na metę ma się szansę na nowy start w życiu.

Start odbył się na bieżni stadionu OSiR w Raciborzu. Trasa biegła koroną wałów przeciwpowodziowych i bulwarami. Meta zlokalizowana była na dziedzińcu dawnej siedziby Piastów.

Za udział w biegu uczestnicy otrzymali przepiękny pamiątkowy medal w kształcie serca – symbol Fundacji Kobieta Niezależna. 5 kilometrów to dystans do pokonania w godzinę. Dla jednych było to ogromne wyzwanie, dla innych kolejny trening.

Ten bieg to nie tylko wysiłek fizyczny – inicjatywa prowadzi przede wszystkim do nowych znajomości, relacji, wsparcia oraz społeczności opartej na zaufaniu, dzieleniu się wiedzą i odkrywaniu swoich ukrytych potencjałów – powiedzieli organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Kobieta Niezależna a partnerami: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

(Grzegorz Nowak/Agencja Zamek)

ZOBACZ TAKŻE