Biblioteka w Rudach miała ciekawych gości. W październikowy poranek do rudzkiej biblioteki zawitały przedszkolaki z grup Pszczółki i Krasnoludki wraz z paniami nauczycielkami: Beatą Chromik i Mariolą Piontek.

W czasie spotkania nie obyło się bez piosenek i ciekawych tematów. Dzieci poznały tajniki biblioteki, zaznajomiły się z zasadami obowiązującymi podczas czytania książek oraz poznały ciekawy księgozbiór znajdujący się w naszej książnicy.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Aby nie było nudno, rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki, tańczyliśmy, a pod koniec spotkania dzieci własnoręcznie wykonały piękne zakładki do książki. Podczas zajęć, Krasnoludki odnalazły specjalnego gościa, który od dziś będzie im towarzyszył w czasie specjalnych zajęć, organizowanych w ramach projektu realizowanego przez Przedszkolu w Rudach.

Na zakończenie owocnej wizyty w bibliotece, cztero i pięciolatki zostały obdarowane odznakami, przygotowanymi specjalnie dla nich przez bibliotekarki. Dzieci w dobrych humorach, w rytm piosenki Pociąg powróciły do przedszkola, aby po wyczerpujących zajęciach posilić się pysznym obiadkiem, przygotowanym przez niezawodne panie kucharki.

– Kochamy takie odwiedziny umożliwiające pokazanie dzieciom, że biblioteka to wspaniałe, przyjazne im miejsce. Serdecznie zachęcamy rodziców oraz opiekunów do odwiedzania nas wraz ze swoimi milusińskimi. Do zobaczenia w bibliotece! – zachęcają bibliotekarki.

(Biblioteka w Rudach)

ZOBACZ TAKŻE: