Obecnie większość z nas korzysta z oferty sklepów internetowych i zamawia wszelkiego rodzaju produktu. Jednym z kluczowych aspektów przy transporcie takiej przesyłki jest zapewnienie jej jak najlepszej ochrony. Dotyczy to każdego rodzaju towaru, ale głównie tych, które są szczególnie narażone na zniszczenie. O co warto więc zadbać nadając paczkę? Jakie opakowania sprawdzą się najlepiej?

Transport różnego typu przesyłek wymaga odpowiedniego podejścia, działań logistycznych, ale też zachowania wszelkich standardów bezpieczeństwa. Każda z paczek niejednokrotnie jest narażona na uszkodzenie, zarówno podczas samego transportu, jak i w magazynie czy sortowni. 

Jak zapakować przesyłkę, aby była bezpieczna?

Odpowiedzialność za to, jak zapakowana jest przesyłka spoczywa zawsze na sprzedającym. To dlatego tak istotne jest właściwe zabezpieczenie towaru już na etapie samego pakowania. Na szczęście, istnieje wiele sposobów na to, aby zrobić to tak, jak należy i zyskać gwarancję, że produkt nie ulegnie zniszczeniu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest użycie specjalnych opakowań, które są stworzone właśnie z myślą o bezpieczeństwie transportowanych towarów. Oferta producentów specjalizujących się w takich wyrobach jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od rodzaju czy wymiarów danego produktu. 

Opakowania styropianowe i inne – dlaczego warto?

Na uwagę zasługują m.in. opakowania styropianowe EPS czy polietylenowe EPE, których główną zaletą są niezawodne walory amortyzacyjne. W tej kategorii można wyróżnić wszelkiego rodzaju kształtki styropianowe, wytłoczki, przekładki, ceowniki, narożniki i wiele innych elementów ze styropianu lub pianki polietylenowej, dzięki którym zadbamy o staranne zabezpieczenie produktów. Znajdą one zastosowanie w branży meblowej, elektronicznej, szklarskiej, optycznej, motoryzacyjnej, przy pakowaniu sprzętu RTV-AGD itp. W kontekście urządzeń takich jak telewizory, monitory, komputery i wiele innych przydatne okazują się ponadto opakowania z pianki polietylenowej antystatycznej, które minimalizują ryzyko wystąpienia rozładowań elektrostatycznych. To jednak nie koniec, ponieważ dostępne są też narożniki ochronne o różnych kształtach (nawet 40 typów profili polietylenowych), rozmiarze i przeznaczeniu.   

Gdzie zamówić opakowania w najlepszej jakości? 

Dzięki zastosowaniu tego typu opakowań raz na zawsze można wyeliminować ze swojej działalności zwrotu spowodowane uszkodzeniem towaru podczas transportu. Pojawia się jednak pytanie, gdzie zaopatrzyć się w opakowania, które będą idealnie pasować do konkretnych produktów? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonych i zaufanych producentów takich jak https://www.ticol.pl. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą tej firmy i wybrać opakowania, które sprawdzą się najlepiej przy danym rodzaju produktów. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, dlatego nie pozostaje nic innego, jak skontaktować się z przedstawicielem firmy i ustalić szczegóły zamówienia. 

(artykuł sponsorowany)