Zdecydowanej większości osób zależy na tym, aby łazienka była nie tylko pomieszczeniem funkcjonalnym, ale również estetycznym pod względem wizualnym. Warto byłoby zatem przyswoić sobie najistotniejsze trendy łazienkowe na rok 2023. Dzięki temu można będzie stworzyć nie tylko użyteczne, ale i modne pomieszczenie.

Bądź bliżej natury

Wiele modnych łazienek w roku 2023 będzie urządzonych w takim stylu, aby oddać hołd naturze. Nie zabraknie zatem naturalnych elementów, takich jak drewno czy trawa pampasowa. Dobrym pomysłem w takich wnętrzach mogą okazać się płytki podłogowe drewnopodobne na Klink.pl, które są jednak o wiele prostsze do utrzymania w czystości i wytrzymalsze niż te z naturalnego drewna. Osoby, którym troska o planetę przyświeca także na etapie urządzania domu, powinny zainteresować się rozwiązaniami zmniejszającymi użycie wody. Dzięki temu możliwe będzie zaoszczędzenie sporych jej ilości. Warto zatem zwrócić baczną uwagę na baterie z inteligentnymi czujnikami, jak również na baterie prysznicowe czy wannowe wyposażone w termostaty.

Wykańczając łazienkę w stylu eko, dobrze jest mieć na uwadze staranny dobór dodatków. Kosze czy pudła z trawy mogą posłużyć do przechowywania kosmetyków oraz ręczników, ale oprócz roli użytkowej, pełnią również tę estetyczną. Lepiej natomiast wystrzegać się dużej ilości akcesoriów pełniących wyłącznie funkcję dekoracyjną, zwłaszcza jeśli łazienka jest niewielka.

Aranżacja modnej łazienki w 2023 roku - jak sprostać temu wyzwaniu aranżacyjnemu?

Fot. Adobe Stock

Stylowy i uniwersalny loft

Miłośnicy stylu loftowego, który cieszy się powodzeniem już od kilku lat, mogą odetchnąć z ulgą. Nie zanosi się bowiem na to, aby styl ten miał wyjść z mody w roku 2023. Dlatego też śmiało można pokusić się o łazienkę loftową. W niej również sprawdzą się płytki drewnopodobne, które uchodzą za wyjątkowo uniwersalne i praktyczne. Inspirujących rozwiązań można poszukiwać przeglądając płytki do łazienki z sklepu Klink.pl. Każdemu może przecież odpowiadać nieco inny odcień czy faktura. Jeżeli chodzi o prysznic oraz wannę, warto wybierać propozycje zawierające drewnopodobne oraz metalowe elementy.

Jasne drewno szczególnie dobrze komponować się będzie z czarnym metalem. W łazience urządzonej w stylu loft nie powinno także zabraknąć prostego wiszącego lustra, najlepiej okrągłego w metalowej ramie. Jeśli chodzi o oświetlenie, wspaniale sprawdzą się żarówki zwisające na kablach. Warto zadbać również o praktyczne kosze na drobiazgi, na przykład te wykonane z metalowych oraz drewnianych elementów.

Aranżacja modnej łazienki w 2023 roku - jak sprostać temu wyzwaniu aranżacyjnemu?

Fot. Adobe Stock

Królewski glamour wciąż w modzie!

W roku 2023 zachwycać będą także królewskie łazienki w stylu glamour. To rozwiązanie dla miłośników przepychu i elegancji. W aranżacji takiego pomieszczenia śmiało można wykorzystać płytki winylowe – klink.plBogaty wybór umożliwi znalezienie takich, które najlepiej skomponują się z resztą wnętrza. W łazience glamour nie powinno zabraknąć błysku, a więc sprawdzą się wszelkie akcesoria i dodatki odbijające światło. Odważnym, ale i niezwykle wyrazistym dodatkiem będzie na przykład kryształowy żyrandol, który wbrew pozorom nadaje się nie tylko do salonu czy pokoju dziennego. Jeśli chodzi zaś o wannę glamour, wspaniale sprawdzi się ta na lwich nóżkach, koniecznie w kolorze złota. Warto dobrać także złote baterie wannowe oraz umywalkowe. Jeżeli łazienka jest duża, warto pokusić się o sporą ilość dodatków, które jeszcze bardziej podkreślą królewski charakter wnętrza.

(artykuł sponsorowany)