W sobotę 19 września nasza SKAZ-owiczka Agata „Żuk” Kruszelnicka wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski Hip Hop na Mistrzostwach IDO (International Dance Organization) w Świebodzicach.

Agata startowała po raz pierwszy w kategorii junior 13 – 14 lat. Walka nie była prosta, musiała przejść ¼ finału, ½ finału oraz wygrać  dogrywkę, by w finale zdobyć tytuł wicemistrzyni IDO 2020. Tym bardziej wielkiej ukłony dla naszego „Żuka”.

Nie lada wyzwaniem był fakt, że tancerze nie znali wcześniej muzyki i musieli improwizować, do tego zaserwował im DJ. Agata poradziła sobie ze wszystkim wyśmienicie, w końcu jest niesamowitą fighterką, co wie każdy kto ją tylko oglądał na scenie.

Ogromnej radości, łez wzruszenia, ale przede wszystkim dumy  nie kryją niezastąpiona trenerka Manuela Krzykała  oraz rodzice, którzy dzielnie dopingują Agatkę w każdych występach. Takie osiągniecie to efekt nie tylko talentu Agatki, ale też ciężkiej pracy całego SKAZowego teamu podczas treningów, również Denisa Chorego i  Dariusza Mrowca.

Początek sezonu zapowiada się dla SKAZY wybornie. Przypomnijmy, że 2 tygodnie temu Jakub Skwarecki na tych samych mistrzostwach IDO ale w kategorii modern & contemporary, dzieci do 12 lat zdobył tytuł Mistrza Polski!

Co te tytuły oznaczają? Nie tylko sławę i chwałę, puchary i nagrody oraz ogromną satysfakcję naszych tancerzy, ale również nominację do Mistrzostw Świata Międzynarodowej Organizacji Tańca!

Pozostali przedstawiciele SKAZ-owej reprezentacji już szykują się na kolejne Mistrzostwa, tym razem WADF World Artistic Dance Federation w listopadzie w Karpaczu. Trzymajmy za nich kciuki!

(oprac. wk, źródło: RCK)