Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego w Tworkowie. Za przestępstwo grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Mundurowi zatrzymali włamywacza dzięki telefonicznej informacji uzyskanej przez dyżurnego raciborskiej policji przez jednego ze świadków.

– Do przestępstwa doszło w godzinach nocnych z 17/18 czerwca przy ulicy 1 Maja w Tworkowie. Przyjmując zgłoszenie policjant usłyszał w słuchawce telefonu, że jedną z ulic przemieszcza się mężczyzna, który włamał się do domu jednorodzinnego. Za mężczyzną tym podąża dwóch świadków – mówi nam rzecznik komendy, kom. Mirosław Szymański.

Zgłaszający przekazali rysopis podejrzanego i rejon gdzie się obecnie znajduje, a dyżurny policji niezwłocznie we wskazany rejon wysłał krzyżanowickich stróży prawa. Dzielnicowi bardzo szybko namierzyli podejrzanego i dokonali jego zatrzymania.

Sprawcą okazał się być 43-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego. Straty, które wyrządzili swoim działaniem wstępnie oszacowano na kwotę kilkadziesiąt złotych.

– Reakcja świadków, którzy powiadomili policjantów o zdarzeniu jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl trwającej w naszym województwie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” – zauważa Szymański.

Teraz grozi mu nawet 10 lat pobytu w więzieniu. Dzięki zgłoszeniu informacji na policję  o przestępstwie oraz szybkim działaniom krzyżanowickich mundurowych sprawca kradzieży z włamaniem został zatrzymany.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)