Dzięki wzorowej współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach i raciborskich kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać złodzieja oraz odzyskać skradziony rower.

Krzyżanowiccy policjanci  29 kwietnia otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Do przestępstwa doszło dwa dni wcześniej tj. 27 kwietnia br. w godzinach przedpołudniowych przy ulicy Tworkowskiej w Krzyżanowicach. Wówczas złodziej ukradł z terenu prywatnej posesji, konkretnie spod wiaty, rower o wartości około 2500 złotych.

W toku prowadzonych czynności zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym została zarejestrowana kradzież jak również wizerunek złodzieja. Policjanci wytypowali osobę związaną z przestępstwem. O pomoc w sprawdzeniu poczynionych ustaleń poproszono raciborskich kryminalnych, którzy udali się do Pietrowic Wielkich. Pod wskazanym adresem raciborscy policjanci odnaleźli skradziony rower oraz zatrzymali 32-letniego mężczyzny związanego z przestępstwem.

Zatrzymany usłyszał już od krzyżanowickich śledczych zarzut, teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu. W wyniku wspólnych działań krzyżanowickich stróży prawa i raciborskich kryminalnych został odzyskany skradziony rower, a złodziej trafi przed oblicze sądu.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE