Wieczór panieński to impreza, którą zapamiętasz na całe życie! Śmiało można uznać ją za ważną tradycję, wpisaną w przedweselne przygotowania i pewnego rodzaju rytuał, w którym uczestniczą najbliższe Ci osoby.

Niezwykle popularne jest organizowanie przyjęć tematycznych, które wpiszą się w trendy i nadadzą imprezie wyjątkowego charakteru. W ramach inspiracji przygotowaliśmy trzy oryginalne motywy, które bazują na cudownych dodatkach i dekoracjach.

Wieczór panieński z motywem retro (vintage)

Motyw retro to niekwestionowany zwycięzca wśród tematycznych wieczorów panieńskich. Daje on bowiem szerokie pole do manewru – impreza może być utrzymana tak w klimacie lat pięćdziesiątych, jak i dwudziestych.

Motyw przewodni wieczoru panieńskiego retro powinien opierać się na odpowiednio dobranych strojach wszystkich uczestniczek. Proste, dłuższe sukienki z obniżonym stanem? A może rozkloszowane fasony, z obowiązkowymi perełkami wokół szyi? Co więcej, zakup garderoby wcale nie musi rujnować budżetu – czasami wystarczy odwiedzić kilka okolicznych sklepów z używaną odzieżą, by znaleźć nie tyle stylizowane ubrania, co wręcz oryginalne sukienki, swetry i podobne elementy z wybranego okresu!

A dekoracje na wieczór panieński w stylu vintage? Sięgnijcie po wszystko, co tylko kojarzy się z danym motywem! W przypadku tematu związanego z latami dwudziestymi postawcie na złote i srebrne kieliszki (jednorazowe), czarne, lśniące baloniki, opaski z piórkami na włosy i błyszczące girlandy. Możecie też zamówić dekorację ścienną, która zastąpi ściankę do pamiątkowych fotografii – oczywiście czarno-białych!

Wieczór panieński w stylu boho

Styl boho – od wielu lat wykorzystywany zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w stylizacjach. Motyw ten wpisuje się w trendy i ze względu na swoją charakterystykę – najlepiej sprawdzi się podczas przyjęć na świeżym powietrzu.

Styl boho bazuje na delikatności, naturalności, swobodzie. Świetnie sprawdzą się lniane sukienki, wianki we włosach, pastelowe makijaże. Takie przyjęcie powinno być przyjemną odskocznią od codziennego zgiełku niż szaloną imprezą do rana.

Dekoracje na wieczór panieński w nurcie boho to głównie kwiaty, rośliny, liście – zarówno świeże, jak i sztuczne rośliny. Potraktuj je jako ozdobę stołu z poczęstunkiem, a także dekorację krzeseł czy stołu. Tutaj warto sięgnąć po girlandy ze sztucznych kwiatów, które dają sporo możliwości aranżacyjnych. Jednorazowe talerzyki, kubeczki czy sztućce powinny być maksymalnie naturalne – wykonane z papieru, bez nadmiernych zdobień. Kolorowe balony i serpentyny zastąpić można lampkami LED i niewielkimi świeczkami.

Wieczór panieński w stylu glamour

Motyw przewodni w przypadku wieczoru panieńskiego typu glamour jest wyraźny – tu rządzi błysk, szampan i elegancja!

W tym wypadku króluje brokat, złoto, srebro i wyjątkowo modny kolor, jakim jest rose gold. W tych tonacjach powinny być wykonane wszystkie dekoracje imprezowe. Balony najlepiej ułożyć w przestrzenne girlandy, którymi ozdobić można wejście do lokalu/mieszkania, a także miejsce gościa honorowego, czyli przyszłej Panny Młodej.

W stylu glamour chodzi o wspomniany już błysk i szyk – wszelkiego rodzaju dekoracje stołu i pozostałe gadżety imprezowe powinny sprawiać wrażenie ekskluzywnych. Metaliczne dodatki i ozdoby to podstawowe wyposażenie dla imprezy panieńskiej organizowanej w oparciu o ten motyw. Wybrane girlandy balonowe powinny być metalowe lub chromowane – najlepiej w odcieniu złota lub gold rose.

(artykuł sponsorowany)