Dzielnicowi z Pietrowic Wielkich zatrzymali 15-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek kierował quadem, nie posiadając do tego uprawnień. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w Makowie na ulicy Raciborskiej. Patrolujący tamten rejon dzielnicowi zauważyli quad, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci włączyli sygnały świetne i dźwiękowe w radiowozie, dając tym samym kierującemu polecenie do zatrzymania się. Kierujący jednak tylko gwałtownie przyspieszył.

Chcąc szybko zgubić policyjny pościg, kierujacy quadem wjechał na przydrożne pole. Policjanci natychmiast zdecydowali się kontynuować pościg pieszo. Po kilku minutach mundurowi dostrzegli quada oraz 2 osoby ukrywające się w krzakach. Okazało się, że uciekinierzy, to mieszkańcy pobliskiej miejscowości w wieku 15 i 13 lat.

15-latek uciekał na quadzie przed policjantami

Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym. Dodatkowo okazało się, że quad, którym się poruszali w ogóle nie został zarejestrowany w naszym kraju, a także nie posiadał opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Przypominamy, że nieletni również odpowiadają za swoje zachowanie. Apelujemy do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży, apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich.

(źródło: KPP Racibórz)