W sobotę 18 kwietnia weszły w życie zmiany w tzw. tarczy antykryzysowej. Dotyczą one m.in. zwolnienia ze składek w ZUS oraz świadczeń postojowych. Teraz skorzysta z nich więcej osób.

W związku z tym chorzowski oddział ZUS oraz Miejski Inkubator Przedsiębiorczości RAWA INK w Katowicach już 23 kwietnia (w czwartek) w godz. od 12 do 14.00 organizuje dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców.

Zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec – maj 2020 r., świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne i osób prowadzących działalność gospodarczą, ulgi  w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek – to główne zagadnienia na jakie będzie można uzyskać odpowiedź od eksperta ZUS w ramach czwartkowego dyżuru telefonicznego.

ZUS zaprasza do kontaktu już 23 kwietnia, w czwartek, w godz. od 12.00 do 14.00 pod numerem telefonu: 32 34 90 626

– Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniej rozmowie z naszym pracownikiem uda się rozwiać wątpliwości naszych klientów w zakresie nowych przepisów i uzyskać niezbędną pomoc przy wypełnianiu wniosków w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Zapraszamy do udziału w dyżurze – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

(oprac. wk, źródło: Beata Kopczyńska/ZUS, fot. pixabay.com)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!